Potřebujete půjčku pro OSVČ? Existuje možnost půjčit si i bez daňového přiznání

 Ostatní 
27. února 2019 10:15 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Výhody živnosti mohou opravdu vypadat tak, že si svůj pracovní čas plánujete dle svých potřeb archiv
Být pánem vlastního času, být nezávislý, budovat si své vlastní renomé, to jsou často začátky, které vedou k podnikání. Pokud se nerozhodnete rovnou založit vlastní společnost, pak se nabízí forma OSVČ.

Dvě strany téže mince

Výhody živnosti mohou opravdu vypadat tak, že si svůj pracovní čas plánujete dle svých potřeb. Nemusíte být v práci v předem stanovený čas. Nečekáte, až budete mít padla. Na druhou stranu musíte dodržovat termíny, ať se děje cokoli. Pokud to znamená brzké ranní vstávání, ponocování, nebo i práci o víkendu.

Když začínáte pracovat, musí být vidět výsledek Vaší snahy. Nemůžete si dovolit bezstarostné vysedávání, jelikož Vás většinou neplatí za odsezené hodiny, ale za odvedenou práci.

Nemusíte se nikoho dovolovat, aby Vás pustil z práce na odpočinek, ale je to kvůli tomu, že žádnou placenou dovolenou nemáte.

Nemusíte jet přes půl města, abyste se dostali do kanceláře, pracovat můžete odkudkoli. Udržet však pozornost, když je všude kolem tolik rozptýlení, může být řehole.

Nic není černé, nebo bílé a je to hlavně osobní preference, která napoví, kde budete šťastnější. Ne všichni mohou být živnostníci a ne všichni chtějí být zaměstnanci. Každý si musí najít to své.

Kde je svoboda, je i zodpovědnost

Osoba samostatně výdělečně činná, jak již samotný název napovídá, zodpovídá samostatně za své výdělky. To je druhá strana mince, která má punc svobody a nádech nezávislosti.  Dalo by se říct, že co si neodpracujete, za to nedostanete zaplaceno, ale ani toto neplatí 100%. Jakoby nestačilo, že samotné shánění zakázek je poměrně náročná činnost. Po odvedení práce vystavujete fakturu, která má různou splatnost ( obecně je akceptována splatnost 1 měsíc) a čekáte na svůj honorář. Ten v lepším případě dorazí ke konci splatnosti, v tom horším případě čekáte a urgujete faktury po splatnosti.

Výpadky v příjmech jsou poměrně častým problémem, se kterým se každý živnostník potýká. Bez vlastního zavinění se tak můžete ocitnout ve finanční tísni, kterou je třeba rychle řešit.

Finanční výpadek lze řešit například půjčkou, ale pokud jste začínající živnostník, který ještě neukončil ani první rok svého podnikání a neodevzdal první daňové přiznání jako OSVČ, situace se ještě komplikuje. Přesto se najdou i finanční instituce, které nabízí půjčku pro OSVČ bez daňového přiznání. Pokud si máte možnost vypůjčit od rodiny, nebo známých, pak se nejspíš jedná o lepší variantu, ale pokud tento luxus nemáte, pak je  půjčka pro začínající OSVČ často jediným řešením.

Jelikož se jedná většinou o nebankovní půjčky, je třeba pečlivě vybírat, aby se půjčka zbytečně neprodražila. Na pečlivý výběr však potřebujete čas, který většinou člověk v tíživé finanční situaci nemá. Na stránkách FINANCERu jsou pro Vás připraveny přehledy, návody a recenze tak, abyste se mohli v co nejkratší době správně rozhodnout.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte