Najděte ztracenou motivaci

 Ostatní 
22. května 2017 20:35 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Problém zvaný ztráta motivace se připlazí a sedne vám na hrb. Shutterstock
Všichni se občas dostáváme do situací, kdy nám chybí motivace. Máme pocit, že nás nic nebaví, že nic nemá cenu, že život se nikam neposouvá a že všechno, co jsme doposud udělali, bylo k ničemu a zbytečné. 

Někdy se nám nedaří a musíme znovu najít dávno ztracenou motivaci. Jsou chvíle, kdy je to těžší a jsou okamžiky, kdy stačí opravdu málo, a mi se cítili, že dokážeme všechno na světě. V dnešní době moderních technologií a podpoře podnikání je tu stále více lidí, kteří se spoléhají sami na sebe a na to, co dokážou vymyslet. Právě tehdy potřebují plnou motivaci a víru v to, že to, co dělají je správné a že to má smysl. Jedině tak dosáhnout svého cíle a splní si svůj sen. 

Vzpomeňte si na úspěchy….

Jak najít zpět ztracenou motivaci? Sáhněte si do paměti a zkuste z ní vytáhnout své úspěchy. Když si vzpomenete alespoň na jeden, možná si hned uvědomíte, že by stálo za to se k tomu vrátit a dokázat tak další a nové úspěchy.

Zatněte zuby a opět začněte…

Ztracená motivace se těžko hledá, když ji ani nezkoušíte najít. Zatněte zuby a vraťte se opět tam, kde jste skončili. Ať už začnete jakkoliv, pomůže vám to ztracenou motivaci v oblíbené činnosti opět najít, i když budete muset možná začínat úplně od začátku. 

Myslete na cíl

Stanovte si jasný cíl učení, ke kterému směřujete. Pro někoho může být cílem učení možnost po dokončení studia vykonávat vysněnou profesi například stát se architektem. Pro někoho může být cílem učení získání titulu a společenské prestiže, která se k titulu váže. A někdo si chce prostě dokázat, že na to má. Možností je spousta.

Nestrašte sami sebe

Nepoužívejte negativní motivaci jako například motivaci strachem nebo tresty. Pokud se snažíte motivovat tím, co se stane, pokud danou zkoušku nedáte, nedělejte to. Jediné, čeho dosáhnete, je zvýšení míry stresu. Motivace tresty je spíše návratem na základní školu, ale ani ta nefunguje.

Odměňujte se

Mnohem lepší je motivace okamžitými odměnami. Je to jako když cvičíte psa, který za každý správně provedený povel okamžitě dostane piškot.

Zkuste motivační citáty

Dále můžete vyzkoušet motivační videa a citáty. Na internetu jich naleznete spoustu, pomohou vám rozhoupat se a začít. Někteří dokonce tvrdí, že taková dobře sestavená nástěnka na Pinterestu je dokáže namotivovat jako nic jiného.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město