Vendula (49): Půjčené peníze jsem splácela sexem. Pořádně jsem si naběhla

 Vztahy 
05. září 2022 15:02 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vendula nabourala auto a manželovi pravdu neřekla. Depositphotos
Kdokoliv z nás se může dostat do tíživé situace. Nejdůležitější je najít rozumné řešení a myslet dopředu. Vendula bohužel skočila po první příležitosti, která se jí naskytla, a neštítila se ničeho, aby před manželem utajila průšvih, a tak si zadělala na další mnohem větší.

Říká se, že se nevyplácí vytloukat klín klínem, a v případě paní Venduly to rozhodně platí. „Je to už vlastně tři roky, co jsem udělala pořádný průšvih. Manžel odjel v létě pracovně na Slovensko a já, ač normálně neřídím, jsem si párkrát půjčila jeho auto, abych si usnadnila cestu na úřad nebo pro nákup. Nebyl tu, aby mě odvezl a autobusem se mi prostě nechtělo tahat tašky. Ani na okamžik jsem si nepřipouštěla, že by se mohlo něco přihodit. Jako na potvoru na to ale samozřejmě došlo,“ začíná své vyprávění Vendula a hned od začátku se zdá, že je to pro ni těžké.

„Udělala jsem hloupost, a když už jsem byla skoro doma, projela křižovatku na červenou. Tedy téměř projela, to byl můj úmysl, ale ošklivě jsem vletěla do dalšího auta a způsobila nehodu. Naštěstí nedošlo k žádným závažným zraněním, jinak bych se z toho už asi nevzpamatovala, ale škody byly na obou autech a jejich vyčíslení mi způsobilo mdloby,“ popisuje Vendula, jak se dostala do skutečně prekérní situace. „Náhle jsem stála před průšvihem, který potřeboval akutní řešení. Musela jsem nechat expresně opravit manželovo auto, aby nic nezjistil, a samozřejmě zaplatit i druhou opravu, a to nezmiňuji, jaké další tahanice mě čekaly. Škody dosáhly přes 400 000 korun, a tak bylo jasné, že to jen tak nezaplatím. Musela jsem začít shánět peníze a moc času na to nebylo,“ posteskla si nešťastná žena nad situací, do které se dostala.

„Když už jsem obvolala rodinu, přátele i některé kolegy a vyzkoušela všemožné žádosti o půjčku, do rány mi přišel asi ten nejhorší člověk, který mohl. Všude po mě totiž chtěli něčím ručit, ale auto i dům byly manžela. Neměla jsem, co nabídnout. Nebo jsem si to alespoň myslela, ale pak se objevil člověk, který slíbil půjčit peníze oproti podpisu, že budu splácet. Zdálo se to trochu neuvěřitelné a já byla v úzkých, tak jsem se o tom moc nerozmýšlela,“ uznává Vendula, že právě tady udělala ještě větší chybu.

„Na vše jsem mu kývla a sešli jsme se v hotelu, kde mělo dojít k podpisu smlouvy. Když jsme ale tak hezky seděli nad přečtenou smlouvou, pán mě vyzval, abych s ním šla nahoru a vysvětlil mi, že mi to podepíše a peníze převede za malou sexuální úplatu. Hned mi bylo jasné, že bez háčků to nejde, a dostala jsem strach, že chce možná jen ten styk a peníze nikdy nedostanu.

Nicméně mi zbývalo pár dní na to dát auto do pucu a cítila jsem se v koncích, proto jsem nakonec svolila. Bylo to hrozné a po celou dobu jsem myslela jen na to, v jaké jsem kaši. Když bylo po všem, peníze mi skutečně převedl. Ulevilo se mi. Z hotelu jsem odešla s myšlenkou, že tohle se nesmí nikdo dozvědět,“ připouští Vendula, že své jednání nepovažovala za správné.

Nějakou dobu se zdálo, že je zachráněna. Peníze začala splácet a manžel nic netušil. Stálo ji to nějaké odříkání, ale krize byla zažehnána. Tedy do doby, než se porouchala lednice a ona musela peníze investovat do jiných výdajů než domluvené splátky. „Po několika měsících nastala situace, kdy jsem peníze prostě neměla. Šlo o jeden měsíc a doufala jsem, že on to nějak pochopí, málem mě ale trefil šlak. Asi dva dny poté, co jsem měla zaplatit, jsem se vrátila domů a on tam na mě čekal. Naprosto jsem nepočítala s tím, že by přijel až k nám domů, normální člověk přece zavolá! Jenže na tomhle obchodu nebylo normální nic a já si to plně uvědomila, až když jsem uviděla před barákem auto se dvěma cizími chlapy a svým věřitelem.“

„Když zjistil, proč jsem nezaplatila, chtěl po mě znovu totéž, co v hotelu. Bylo mi zle, ale už jsem věděla, že když to dostane, odjede. Potřebovala jsem, aby ti muži hlavně zmizeli a nepotloukali se kolem našeho domu. Takže jsem to udělala. Dostala jsem ale zároveň obrovský strach. Přece si sem takhle může přijet kdykoliv, kdy se mu zachce. Měl mě zcela v hrsti, protože já jsem nemohla nikomu říct, co se tady děje. Přitom bylo jasné, že jsem se zapletla s lichváři a vyděrači, kteří si nedají pokoj a můj dluh měl být splácen dlouhá léta. Představa, že mi takhle přijedou domů, kdykoliv budou něco chtít, mě nenechala v klidu spát.“

Venduly život se změnil v děs a hrůzu. „Opravdu se teď bojím, kdy přijedu před dům nebo do práce a někdo tam na mě bude čekat. Beru léky na spaní, které nezabírají a mám obrovské obavy svěřit se manželovi se vším, co jsem provedla. Samozřejmě lituji, že jsem ho nenechala, aby mě seřval za to auto a nenašli jsme nějaké rozumné řešení společně. Určitě by to byl menší průšvih než to, do čeho jsem se namočila. Mám hrůzu z toho chlapa a stejně tak z reakce manžela, pokud mu všechno povím. Obávám se rozvodu,“ svěřila se nám paní Vendula. (V rámci zachování soukromí čtenářky byla pozměněna jména a fotografie je pouze ilustrativní.)

A jak byste takovou situaci řešily vy? Svěřily byste se svému muži? Provedly jste někdy něco, na co nejste docela hrdé a rozhodly se to tajit? Podělte se s námi o svůj příběh.

Autorský článek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...