Vyhněte se kýči a naplánujte si svatbu ve stylu boho!

 Vztahy 
10. srpna 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  2
📷
11 fotografií v galerii
Zapomeňte na vše, co jste kdy o svatbách slyšeli, protože jen tak se můžete vyhnout stále dokola omílaným věcem, které často vyústí v obrovský kýč. A to přeci nechcete! Shutterstock
Svatební sezóna je v plném proudu a vy na poslední chvíli zařizujete svůj velký den? Nebo už plánujete na příští rok? Tak tady máte tipy, jak připravit svatbu, která bude krásná, ale zároveň přirozená, uvolněná a šik.

Žádná svíčková, šlehačkové šaty, kytice červených růží, saténové ubrousky u oběda, spousta třpytek a perly v kytici s nalakovanými listy. Rozhodně vynechejte princeznovskou čelenku a nedovolte kadeřnici, aby vám na vlasech vytvořila přelakované cosi, co se jen zdaleka podobá přirozenému účesu. Většinu šminek nechte raději doma a buďte co nejvíce přirozená.

Jak si upravit vlasy

Vsaďte na přirozenost. Lak nechte pro jistotu doma a vlasy upravte buď do volného drdolu, nebo je nechte rozpuštěné. Vyčuhující pramínky dodají účesu na romantice a nespoutanosti, takže není potřeba je lakovat ani nijak jinak usměrňovat. Na závoji není nic špatného, ale zkuste ho nahradit čelenkou z živých květů, nebo květiny do vlasů dle nálady zapíchejte. Neměly by se příliš lišit od těch, které jste zvolila pro vaši svatební kytici.

Kytice je zrcadlem nevěsty

Svatební pugét vás doprovází na každém kroku, bude vidět na většině fotografií. Proto se snažte jeho význam nepodcenit. Měl by jít ruku v ruce s celou svatební výzdobou a vašimi šaty. Květiny do kulaté vazby vypadají sice hezky, ale pro boho styl jsou moc spoutané a učesané. Nechte si uvázat takovou kytici, která bude klidně větších rozměrů, květiny z ní budou volně vyčuhovat a budete z ní cítit přírodu. Dobře vypadají pivoňky, vřes, luční kvítí, bodlák, mák, chrpa, ale třeba i nezralé ostružiny nebo větve s lišejníky.

Výběr svatebních šatů

Říkáte si, že chcete alespoň jednou v životě vypadat jako princezna a tak přemýšlíte nad načančanými šaty? A nebylo by lepší spíš vypadat jako něžná romantická víla ze sna? Protože svatba je tak trochu jako sen... Když si na sebe vezmete lehké splývavé šaty, ve kterých odhalíte záda, budete dokonalá. Krajka místo látky na některých místech může působit velmi ladně, nikoliv lascivně. Barvu zvolte klasicky bílou, ale nádherně vypadá i slonová kost nebo lehoučce růžová. Méně je v tomto případě rozhodně více.

Dekorace v souladu s přírodou

Vyberte si pro svatbu místo, kde budete moci být k přírodě blízko. Nejlépe se hodí statky, farmy nebo podobná stavení. Těžko docílíte kýženého efektu, když všude kolem vás budou slunečníky s logem pivovaru, který dodává na místo vaší svatby nápoje.

Snažte se co nejvíce zapojit staré věci, které budete mít na místě k dispozici. Lehce ozdobit starý povoz, vyzdobit světýlky kůlnu nebo omotat strom společnými fotkami bude vypadat fantasticky a nebude to stát ani moc peněz. Na stoly položte prkénka z nařezaného starého stromu, květiny dejte do skleněných lahví, pracujte s peříčky, plápolajícími stuhami, záclonami a krajkou. Na večer si dejte záležet, abyste rozmístili dostatek světýlek, které vytvoří romantickou a pohodovou atmosféru.

Jaké pokrmy nachystat

Nežijeme před sto lety, žijeme v moderní době, a proto nemusíme opakovat stále dokola ty samé věci. Svíčková je určitě dobrá, ale na svatbě není povinností ani nutností. Dokonce se nemusíte držet ani servírovaného menu. Vyberte jídla, která máte rádi a naservírujte hostům raut. Každý si vybere, co má rád, vyhnete se faux pas u lidí s potravinovými alergiemi nebo jiným životním stylem a pokud máte obavy o babičky a dědečky, jim konkrétně můžete jídlo klidně donést, aby nemuseli vstávat. Hosty příjemně překvapí i ovocné mísy nebo stánek se zmrzlinou, kterou jim nandá sám pan zmrzlinář.

Svatební dort je třešničkou

Na svatební dort se těší všichni svatebčané. Až si po krásném obřadu a chutném obědu sednou, dají si kávu a k ní zakousnou něco sladkého. Marcipán a těžké krémy se sotva na léto hodí a spousta lidí je stejně nemá v oblibě. Vsaďte na lehký tzv. naked dort, který je plný ovoce, květin a lehkého krému.

Ať už si svou svatbu přichystáte jak chcete, mějte hlavně dobrou náladu a ve svatební den už nic neřešte. Stejně s tím už nic nenaděláte a z nepovedeného dortu nebo chybějící ovocné mísy se vaše svatba obejde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej