Chodit na ostro? Ano nebo ne? A za jakých podmínek.

 Móda 
10. srpna 2017 09:16 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Léto láká k chození naostro, tedy bez spodního prádla.  Shutterstock
Oblékáte si spodní prádlo vždy a všude, nebo patříte k těm, které se při určitých příležitostech nestydí vyjít z domu bez kalhotek nebo podprsenky? 

Muže to rajcuje, ženy se cítí pohodlněji. Alespoň tedy ty, které zastávají chození naostro. 

Z průzkumu vyplývá, že zatímco vyjít ven bez podprsenky ženám většinou příliš problémy nedělá, bez kalhotek se odváží jen některá. 

Raději v sukni než v kalhotech

Obecně vzato chodit naostro v kalhotech se příliš nedoporučuje, lepší je nevzít si kalhotky spíše pod sukni. V ní totiž mohou intimní partie svobodně dýchat, nezapařují se a hrozí minimální riziko zevního zranění odřením od zipu nebo švů kalhot. I v sukni si ale dejte pozor, kudy chodíte nebo kam si sedáte. Mohlo by dojít k zánětům nebo infekcím. Prašné cesty nebo znečištěné prostředí nejsou tou správnou volbou pro to, být naostro. 

Hygienické nebo ne? 

Mnoho lidí považuje chození bez spodního prádla za nehygienické. Podle odborníka ale záleží na situaci. "Chodit v létě naostro ničemu neškodí. Nedochází k zapaření a pocení v intimních oblastech," vysvětluje přednosta Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Prof. MUDr. Petr Arenberger. "Tyto výhody se ale projeví pouze při nošení sukně. V kalhotách, zejména těsných jeansech, může dojít k odření švy nebo zipem. Navíc předpokládám, že jeansy se neperou každý den, a proto je takové „chození naostro“ i trochu nehygienické."
Podle Arenbergera by si ženy měly dát pozor na výrazně prašné nebo špinavé prostředí. "V takovém případě nošení sukně bez spodního prádla může přinášet nevýhody v podobě zánětů, podráždění nebo infekce bakteriemi či kvasinkami," dodal dermatolog.

Do práce vždy ano, večer do společnosti třeba ne

Takže – kdy bez spodního prádla ne? Především do zaměstnání je nevhodné, nepraktické a především nehygienické chodit „naostro“. Nemít spodní prádlo je hodně riskantní, třeba když jezdíte po schůzkách, protože nikdy nemůžete dopředu vědět, v jaké situaci se ocitnete. Mohlo by vás to přivést do velmi trapné situace. Když celý pracujete v kanceláři, plní spodní prádlo i funkci vstřebávání potu (byť jen nepatrně), který by vás ale jinak velice obtěžoval.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Domácí kyslíková terapie je snadnou cestou ke zlepšení stavu pleti

Dům a zahrada

Kdo chce mít na jaře krásný trávník, musí se v zimě vyvarovat časté chyby a navíc jej v únoru správně...

Zavřít reklamu