Jednoduchý a účinný trik, jak se zbavit bolesti zubů

 Ostatní 
08. srpna 2017 12:01 / Monika Thomsonová
  0
📷
8 fotografií v galerii
Většina to už zažila na vlastní kůži. Tupá, nesnesitelná bolest!  Shutterstock
Když dají o sobě vědět, stojí to za to. Bolesti zubů jsou někdy tak silné a frustrující, že nám zabrání vykonávat běžné denní aktivity. Nejlepším řešením je vždy návštěva zubaře, ale co dělat, pokud se bolest zjeví náhle a nablízku není žádná zubní pohotovost?

Většina to už zažila na vlastní kůži. Tupá, nesnesitelná bolest si nás najde, ať jsme kdekoliv a děláme cokoliv. Těžko se s ní bojuje, když musíme vydržet několik hodin, či dokonce dní. Mnozí totiž považují návštěvu zubaře až za jednu z posledních možností a raději sáhnou po nějakém prášku tlumícím bolest. Víte ale, že se můžeme vyhnout užívání pilulek a pomoci si od bolesti sami?

Na bolavé zuby platí reflexní body u nehtů

Zub je jediný orgán v těle, který se nezahojí, musíme k zubaři. První pomocí však může být mačkání reflexních bodů zubů, které najdeme na nehtech z boku. Je to v polovině nehtového lůžka z boku na nehtu. Z prstů palce a ukazováčku vytvoříme kleštičky a nehet zmáčkneme z obou stran z boku. Někdy je těžké přesně určit, který zub nás bolí, někdy je to blokem v psychice, jindy tím, že bolest už prostupuje celá ústa. 

Jak určit, který zub bolí?

Lehce, zmáčknutím reflexních bodů. Palec z vnější strany je jednička, z vnitřní dvojka, ukazováček nejprve trojka, pak čtyřka a tak dále, malíček pak zůstává na nervy, dásně a další trápení v ústech.

Platí, že pravá ruka je pro pravou polovinu těla, tedy i pravou polovinu zubů a levá na levou. To, co platí na ruce, platí i na noze. Navíc, reflexní body zubů na noze byly objeveny daleko dříve než ty na ruce, ale ruka je pro nás přístupnější.

Na bolavé krčky citron 

Na dásně a bolavé krčky se osvědčil citron. Přesněji kůra. Její vnitřní bílou částí i s trochou dužiny můžeme masírovat bolavé dásně. Látky v kůře obsažené dásně zatáhnou a zpevní, což pomáhá i na citlivé krčky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum