Hebké vlasy i štíhlý pas zajistí kokosový olej!

 Zdraví 
09. srpna 2017 06:31 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Kokosový olej využijete v koupelně i v kuchyni. Shutterstock
Kokosový olej obsahuje spoustu prospěšných látek. Tisíce let se používá na vlasy, na pleť i jako prevence různých onemocnění. Proč si koupit kvalitní kokosový olej a každý den ho používat? Protože se to vyplatí!

Kokosový olej má silné antioxidační účinky. Dokáže mírnit příznaky ekzémů včetně lupénky, pomáhá při léčbě cukrovky II. typu a také při problémech se štítnou žlázou. Panenský kokosový olej obsahuje vitamíny A, E, malé množství vitamínu C a cenné mastné kyseliny, především kyselinu laurovou. Využívá se vnitřně i vně. Jeho účinky poznáte již po několika dnech. 

Kde všude najde kokosový olej uplatnění 

Dopřejte vlasům zábal

Kokosový olej obsahuje živiny a mastné kyseliny, které udržují vlasy silné a zdravé a chrání je před předčasným šedivěním. Vlasy zvlhčuje a zvláčňuje. Lidé, kteří pravidelně používají kokosový olej na vlasy, je mají zdravější a krásnější. Důvodem je, že jde o jeden z mála olejů, který je schopný proniknout hluboko do vlasů. Navíc obsahuje esenciální živiny a vitamíny E a K a také železo.

Pokud chcete kokosový olej vyzkoušet, nejprve ho mírně zahřejte. Poté naneste do vlasů, nechte působit přes noc a ráno vlasy umyjte. Po několika týdnech pravidelného používání se zacelí roztřepené konečky, vlasy budou pevnější a o poznání zdravější a krásnější. 

Zkuste masku

Kokosový olej je skvělý krém na oči. Pomáhá zvlhčovat pokožku, zmírňovat tmavé kruhy pod očima a vyhladit vrásky. Pomáhá totiž udržovat pojivové tkáně pevné, čímž předchází tvorbě vrásek. Můžete ho aplikovat i denně pro zvlhčování pokožky. Nerafinovaný kokosový olej zjemní a zvlhčí popraskané rty. Pomáhá také ke zlepšení vzhledu jizev.  

Prevence vážných nemocí

Kokosový olej snižuje riziko vzniku rakoviny, srdečních onemocnění, reguluje hladinu cukru v krvi, pozitivně ovlivňuje funkci štítné žlázy. Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, která oslabuje vliv bakterií, plísní a virů, takže organismus je více odolný vůči infekcím a nákazám. Je úspěšný i při léčbě Alzheimerovy choroby. Kokosový olej pomáhá při onemocněních trávicího traktu jako například syndromu dráždivého střeva, ale i při helikobakteru v žaludku. Mastné kyseliny mají antimikrobiální vlastnosti, které tlumí růst bakterií, kandidy a dokonce i parazitů, kteří zapříčiňují špatné trávení. 

Pomáhá při hubnutí

Kokosový olej umí regulovat hlad, tudíž méně sníte a přitom vás nebudou trápit pocity hladu. Důvodem nejspíš je, že mastné kyseliny potlačují chuť k jídlu. Kokosový olej ale jednoznačně snižuje pocit hladu, zpomaluje trávení a pomáhá vyrovnat výkyvy hladin krevního cukru (glykémii). Ideálně užívejte dvě lžíce denně. 

Pozor na kvalitu

Technologickou úpravou připravovaný kokosový tuk je velmi nezdravý a bylo by dobré ho ze stravy vyřadit. Je přitom používán v celé řadě sušenek. Tuk používaný v supermarketových sladkostech je připraven ze sušené kokosové dužiny, rafinovaný a naopak navyšuje riziko civilizačních chorob. Vyplatí se proto investovat do vysoce kvalitního oleje.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet