Naučte se rozpoznat příznaky záludného infekčního onemocnění

Co je užitečné vědět o pásovém oparu?
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zdraví 
12. července 2018 11:36 / Shutterstock
  0   0
Pásový opar zní špatně už na první poslech, avšak ve skutečnosti představuje ještě větší problém, než si vůbec umíme představit. Kdo ho zažil, ví, co s sebou přináší a jak výrazně umí člověku ztrpčit život.

Navzdory tomu všemu se o pásovém oparu příliš nemluví, a tak jsme se to rozhodli napravit. Co je užitečné vědět o pásovém oparu? Přinášíme pár informací, které by se vám mohly hodit.

Jaké jsou příznaky pásového oparu?

  • Zmíněné velké bolesti nejsou jediným nepříjemným příznakem pásového oparu.
  • Dalším výrazným problémem jsou vyrážky a puchýře. A přestože by si člověk myslel, že pásový opar neopouští oblast jakéhosi pásu, není to vůbec tak. "Vyskakuje" si i na hrudník, kde způsobuje nepříjemné brnění.
  • Bolestivé puchýře se se ale mohou vyskytnout i na břiše, zádech a na tváři. Často se však objevují i v uších a okolo očí, ale také na nose, v ústní dutině a na čele.
  • Průvodním jevem pásového oparu bývá často i vysoká horečka, zimnice, bolest hlavy, zažívací potíže, svalová slabost a únava. Trpíte na opary kolem úst? Přinášíme vám originální řešení, jak se jich zbavit.

Pásový opar se nenazývá pásovým pro jeho výskyt v oblasti pasu, ale proto, že jde o takzvaný pás bolesti, obvykle od míchy k hrudnímu koši. Tato bolest je ostrá a pálivá, podobná bolesti zubu a přetrvává po celou dobu kožních příznaků. Pásový opar se řadí do skupiny kožních infekčních onemocnění a postihuje především osoby po 50. roce života, které prodělaly plané neštovice. Častěji bývají postiženy ženy.

Za zmínku stojí, že přibližně u 15% lidí, kteří prodělali plané neštovice, se později vyskytne i pásový opar. Způsobuje ho herpetický virus s názvem varicella zoster - jde o stejný virus, který způsobuje i plané neštovice a dochází k němu opětovnou aktivací v těle. Co je nejlepší na neštovice a proč už se na ně nedává pudr? Čtěte zde.

Po překonání planých neštovic totiž tento virus tělo neopouští a číhá na ten správný moment, kdy má člověk nějaké stresové období nebo je jeho organismus výrazně oslaben, a to z nejrůznějších důvodů. A právě tehdy udeří v plné síle. Lékaři předpokládají, že tento virus v sobě nosí až 90 % lidské populace. Naštěstí se však spící virus nemusí za celý náš život probudit. 

📷
1
fotografie
Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Prestižní galerie zdarma? Proč ne. V Londýně v tom nevidí problém

Dům a zahrada

V mikrovlnce nemusíte jenom ohřívat oběd. Dokáže třeba obnovit vůni koření nebo oloupat česnek

Bydlení

Vertikutátor ocení každý majitel zahrady. Jen je důležité vědět, jaký typ se vám hodí

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu