Jedna prostá věc, kterou musíte udělat každé ráno

 Zdraví 
05. dubna 2019 07:23 / Bronislava Silná
  0
📷
5 fotografií v galerii
Sklenkou vody po ránu pomůžete svému zdraví Shutterstock
Odpovědi na otázku, co je třeba udělat vždy ráno, se mohou různit. Někdo si nejprve uvaří kávu, druhý běží na toaletu. Víte ale, čím nejvíc pomůžete svému zdraví? Odpověď vás asi překvapí.

Nebudeme vás dlouho napínat. Tím prvním, co byste měli udělat hned po probuzení je vypít alespoň jednu velkou sklenici vody. Když vypijete o něco víc, nebude to vadit. Zní to jednoduše. Zkusme si vysvětlit, proč je to tak důležité a čemu tím pomůžeme.

Proč voda

Voda je základní složkou lidského těla. Je proto jasné, že pití obyčejné čisté vody dává smysl. Ale důvodů, proč právě po ránu naše tělo vodu potřebuje, je samozřejmě víc. Jedním z nich je skutečnost, že tělo má za sebou právě řadu hodin bez doplňování tekutin. I kdybychom spali při optimální teplotě, stejně docházelo k výdeji vody dýcháním, jemným pocením a spoluúčastí vody na regeneračních procesech. Vodu je proto třeba ráno doplnit.

Další velkou výhodou pití vody po ránu je měřitelné zvýšení metabolismu. Sklenice vody zvýší metabolismus až o 24 % po dobu zhruba hodiny a půl. A to není právě málo. Současně se nastartují různé očistné procesy, pomůže se činnosti ledvin, mozku a nebudete mít takový hlad, protože hlad je stejně jen převlečená žízeň. Lepší pročištění organismu má za následek i lepší fungování imunitního systému, méně nádorových onemocnění a také lepší stav cév, srdce a dalších částí těla.

Jak správně pít

Už jsme zmínili potřebu hned po probuzení vypít zhruba 4 dcl vody. Pokud vám dělá potíže vypít to množství naráz, klidně pití rozložte do deseti minut, během kterých si připravíte věci do práce či nachystáte svačinu. Optimálně byste po vypití vody neměli skoro hodinu nic jíst, abyste dali vodě šanci působit. Buď si tedy přivstaňte nebo se nasnídejte až v práci či při pauze ve vyučování.

I další čas byste měli věnovat pití vody pozornost. Dejte si sklenici vody asi půl hodiny před jídlem a další sklenici pak mezi jídly. Za den tak vypijete 1,5 až 2 litry čisté vody. Nejde o žádné přehnané množství. Doplnit tento pitný režim lze jak čajem, tak i kávou či ovocnou nebo zeleninovou šťávou. Více zajímavých informací najdete třeba zde. Čistou vodu ale nenahrazujte. Ostatní nápoje mějte jako doplněk.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti