Pozor! I super zdravý nápoj smoothie vám může pořádné škodit! Děláte stejné chyby?

 Zdraví 
21. března 2017 11:15 / Jitka Jahodová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Smoothie je zdravé, ale na některé věci si při jeho konzumaci musíme dávat pozor Shutterstock
Smoothie patří k nejoblíbenějším nápojům a jeho obliba stále raketově roste. Ale jen proto, že je vyrobeno převážně z ovoce a zeleniny ještě neznamená, že obsahuje méně kalorií nebo je pro vás vhodné.

Pokud nebudete opatrní, může vám i jinak zdravé smoothie způsobit problém. Tady jsou důvody, proč se z vašeho smoothie nakonec může stát nezdravý nápoj.

Příliš velké množství
Do mixéru jste hodili množství ingrediencí, včetně zeleniny, ovoce, ale i pár semen či ořechů v domnění, že svému tělu dodáte pořádnou dávku zdraví prospěšných látek. Máte sice pravdu, ale kromě vitamínů bude výsledný produkt obsahovat také pořádnou dávku kalorií, sacharidů a cukru! Do mixéru totiž automaticky házíme větší množství zeleniny a ovoce, než bychom snědli vcelku.

Množství kalorií
I nízkokalorické potraviny jako ovoce a zelenina se počítají! Je třeba si dávat pozor hlavně na lahvové smoothie nebo připravované na objednávku. Ty mohou obsahovat jogurt, sladidla, mléko a další složky, které z něj mohou udělat kalorickou "bombu" s 300 až 600 kaloriemi na jednu sklenici.

Příliš mnoho cukru
Pokud smoothie chutná příliš sladce, je pravděpodobné, že obsahuje hodně cukru, téměř tolik, kolik se nachází v kolových nápojích! Mnohé smoothie nápoje mají přes 40 gramů cukru. I když máte zdravý přísun vlákniny, antioxidantů, vitamínů a minerálů, co naplat, když to všechno obsahuje příliš cukru? Nadměrná spotřeba cukru se hned odrazí na vašem těle, budete unavení, mrzutí a následuje prudké zvýšení hladiny cukru v krvi, což je nebezpečné hlavně pro diabetiky.

Zvyšuje hlad
Právě vysoké množství cukru a jeho zvýšená hladina v krvi spolu s nedostatkem bílkovin a zdravých tuků způsobí pocit únavy ale zároveň i pocit hladu. Výsledkem pak často bývá vyplenění ledničky.

Pijte smoothie ve vhodnou dobu
Vaše tělo zvládá příjem cukru různě, záleží na části dne a vaší aktivitě. Čím jste aktivnější, tím lépe dokáže tělo cukr zpracovat a vstřebat. Lepší absorpce znamená, že hladina cukru v krvi se tolik nezvýší a nebudete tolik unavení a hladoví.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Igor Chmela promluvil o tajemství slavné Partičky, Alzheimerově chorobě i práci pečovatele

Styl

Přesolené jídlo nemusí letět hned do koše. Chuť můžete spravit dalšími přísadami

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu