Jeden grapefruit denně a nestačíte se divit, co se stane s vaším tělem!

 Zdraví 
17. března 2017 07:03 / Jitka Jahodová
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Citrusy jsou pro dobře fungující tělo nepostradatelné Shutterstock
Ovoce je pro nás velmi důležité. Vitamíny, které v sobě obsahuje jsou pro správné fungování našeho těla naprosto nepostradatelné.

Pokud si člověk nedopřeje ovoce v pravidelných dávkách, dříve či později se mu jeho tělo pomstí. Co se však stane, když si na konzumaci zvolíte jeden druh ovoce každý den? Jak zareaguje vaše tělo? Podívali jsme se na to, jaké zázraky dělá grapefruit.

Tento trochu kyselý vitamínový zázrak má sám o sobě mnoho předností, o kterých jste možná dosud netušili. V první řadě je zdrojem cenných živin, jako jsou vitaminy C, A, K, D a B komplex. Dále obsahuje draslík, kyselinu listovou, vápník či fosfor.

Grapefruit oceníte i při běžných problémech trávicího systému. Výborně funguje při potížích se zácpami, nadýmáním nebo s krevním tlakem.

Nejlépe je grep jíst po ránu. Jestli si ho zvolíte jako doplněk do smoothie, uděláte si z něj džus nebo si ho jednoduše oloupete a sníte, je už na vás. V žádném případě si jeho chuť nedoplňujte cukrem, jakkoli by vás to pokoušelo. Celá vitamínová bomba by v takovém případě vyšla nazmar. Pokud vám tak velmi chybí sladká chuť, doplňte ji sladším ovocem, například banánem.

Grepy mají pozitivní vliv na mnoho stánek lidského zdraví. Snad nejdůležitější informací je, že mají protirakovinné účinky a mohou pomoci při předcházení této nemoci. Dokonce mají sílu pomoci při léčbě některých typů rakoviny.

Lidé se zánětlivými onemocněními by měli zvýšit svou denní dávku grapefruitu, neboť významně zmírňuje záněty. Pokud patříte mezi ty šťastlivce, které žádné zdravotní potíže netrápí, sáhněte po tomto ovoci z preventivních důvodů. V budoucnu to jistě oceníte.

Ale pozor. Konzumace grepů se vylučuje s některými druhy léků a v některých případech mohou snižovat účinek léků.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan se chystají na Vánoce do Anglie za královnou. Její zdravotní stav je předmětem...

Styl

Esenciální oleje proti stárnutí pleti, které je vhodné s přibývajícím věkem používat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu