Spaní nahatý je zdravé!

 Zdraví 
14. března 2017 07:02 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
´Nahý´ spánek je zdravý a prospívá vztahům. Shutterstock
Věděli jste, že spát nahatý je zdravější? Zlepšuje to hned několik oblastí ve vašem životě.

Ve skutečnosti není moc těch, kteří na noc odhodí všechny svršky a spí nazí. Na pyžama jste prostě zvyklí. Přitom nahý spánek je pro člověka přirozenější a vede ke krásnějšímu tělu i pevnějšímu zdraví.

Lidské tělo je nastaveno tak, aby u něj docházelo během spánku k poklesu tělesné teploty. Pokud budete spát nazí, tělo bude lépe regulovat vaši teplotu a samo vám pak určí, kdy je připraveno usnout, ale i kdy je ideální čas se probudit.

Budete se cítit víc sexy

Spát bez pyžama je rozhodně sexy. Když jste se svým novým přítelem, není nic hezčího než se probudit nahá, roztoužená a připravená na ranní sex.
Když se probudíte nazí, automaticky to přepne vaši mysl do „sexy stavu“.
Když první minuty svého dne nastartujete tím, že budete své nahé tělo otírat o vašeho partnera, můžete vsadit svou nahou zadnici, že se budete cítit mnohem sebevědoměji.
Také to znamená, že jste si natolik jisti ve své kůži, že se nebojíte ji ukázat. Čím sebevědomější, tím krásnější jste – a nejen sami pro sebe, ale i pro ostatní.

Zbavíte se potíží

Jennifer Landa, autorka knihy „The Sex Drive Solution for Woman“ („Řešení pro ženské libido“), argumentuje užitečností nahého spaní pro ženské intimní partie. Klima uvnitř pochvy připomíná džungli, je tedy optimálním prostředím pro množení bakterií a kvasinek. Spánek bez pyžama znamená lepší přirozené větrání a v této věci vám udělá víc než dobrou službu.

Hubnutí ve spánku

Spíte-li nazí, prospívá to správnému krevnímu oběhu. A to není všechno: nahota vám dá pocit pohodlí a uvolní téměř všechno svalové napětí. Zapomeňte na zažitý názor, že nahota brání dobrému spánku.
Nejen že si odpočinete, ale zároveň spalujete kalorie. Jak se to děje? Jestliže je vám zima, spalujete více kalorií, neboť tělo vydává energii na to, aby se zahřálo. V té chvíli se uvolňují hormony přispívající ke shazování kilogramů, regeneruje se pokožka a kostní buňky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Dům a zahrada

Jak řešit trable s oblečením. Zaseklý zip opraví vazelína, trčící kostici běžná náplast

Zavřít reklamu