Zatočte s jarní únavou

 Zdraví 
09. března 2017 08:55 / Bronislava Silná
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pobyt v přírodě, procházky, běhání - to všechno pomáhá Shutterstock
Skoro všichni to známe. Cítíme se unavení, do ničeho se nám nechce. Jarní únava přichází. Máme pár tipů, které vám zaručeně pomohou.

Potřebujeme slunce

Pro zimní období je typický nedostatek slunečního svitu. Naše tělo dlouho žije z pomyslných zásob, ale na jaře už nemá z čeho brát. Využívejme proto různé příležitosti k procházkám jarní přírodou. Užívejme si světla a pokud je venku zrovna tma nebo zataženo, pořádně si na pracovišti i doma rozsviťte.

Potřebujeme vitamíny

Zelenina i ovoce jsou v zimě větší vzácností. Jsou dražší, chudší na aktivní látky a obvykle jich jíme méně. Pěstujte si doma různé dostupné bylinky. Využívejte řeřichu a nebojte se koupit i vitamíny v tabletách. Hodí se zejména vitamín C a vitamíny z řady B.

Zdravě spěte

Odborníci doporučují spát alespoň sedm až osm hodin denně. Mnoho z nás zvládne vstát po kratším spánku, ale následky jsou obrovské. Obzvlášť na jaře je ale důležité délku spánku dodržet. Spánek můžete podpořit i zakoupením nové kvalitní matrace, která zpříjemní vaše ležení a dá odpočinout zádům.

Zdravě jezte

Jaro je čas, kdy stojí za to skoncovat s nadváhou. Organismus je připravený na hubnutí a vy ho můžete jen podpořit. Půst nemá jen náboženský smysl, ale sloužil odpradávna také ke zdravotním účelům. Nemusíte se trápit, ale jeden den bez jídla zdravý člověk zvládne. Na pár dní můžete také vynechat maso. Jezte více ryb, zeleniny a pijte hodně vody. To je nejlepší detox.

Sportujte

I když vás jarní únava válcuje, pusťte se do sportu. Nemusíte se úplně zničit, ale přiměřená aktivita vyplaví endorfiny, tedy hormony štěstí, a vy budete opravdu spokojení. Velmi efektivní je běh. Stačí pohodlné oblečení a botasky a můžete vyrazit. Nedávejte si velké cíle. Pokud jste neběhali stačí pár minut. Buďte ale soustavní a druhý den pár metrů přidejte. Pokud vás běh nebaví, zvolte jiný sport, který rozproudí krev.

Užijte si sex

Sex s milovaným a milujícím člověkem má nepochybně obrovský pozitivní vliv na celé tělo. Přináší příjemné pocity, vyplavuje endorfiny, utužuje vzájemné vztahy. Na jaře je touha po sexu vyšší i u lidí, kteří o sex jinak velký zájem nemají. Využijte toho.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?