Bojíte se stárnutí? Už není důvod! Tady je 5 základních rad, jak si stoprocentně prodloužíte mládí!

 Zdraví 
12. března 2017 11:05 / Jitka Jahodová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Sen mnoha žen: Nikdy nezestárnout... Shutterstock
Žádný kámen mudrců ani elixír mládí neexistuje. Dávní alchymisté i mudrci celého světa po něm pátrali bez úspěchu.

Každý stárne jinak. Jistě se každý z vás dostal do situace, kdy mu stejně staří lidé připadali o několik let starší. Kromě genů je na „vině“ životospráva a způsob života. Jak si můžeme dobrou kondici a mladistvý vzhled udržet co nejdéle? Zkuste lety ověřené rady proti stárnutí.


1. Protizánětlivá dieta

Zánět znamená stárnutí. Protizánětlivá dieta redukuje riziko skrytého zánětu a přispívá k dlouhověkosti. Dieta spočívá v konzumaci zeleniny, ovoce a bílkoviny s nízkým obsahem tuku. Zahrnuje užívání rybího tuku, olivového oleje a především cereálií. U této diety nesmíte ani bílou mouku ani rafinovaný cukr.

2. Důležité antioxidanty

Posilujte svou imunitu a zdraví příjmem dostatečného množství vitamínů a minerálů ve stravě. Antioxidanty neutralizují volné radikály v lidském těle a mezi ty základní patří vitamín C a E, extrakt ze zeleného čaje, beta-karoten, koenzym Q10, zinek, selen a rybí olej.

3. Pitný režim

Minimálně 2 litry čisté vody denně jsou základ! Nejzdravější je neperlivá voda. Omezte denní příjem alkoholu na 1-2 sklenky vína či 0,5 l piva.

4. Omezte stres a jděte do přírody!

V dnešní době je to sice nadlidský úkol, ale zkuste to. Naučte se relaxovat alespoň pár minut denně. Jděte do přírody. Za pobyt v čistém prostředí lesů či hor vám vaše plíce a pleť budou vděčné.

5. Pravidelný spánek

Zdravý spánek je nezbytný pro celkovou regeneraci organismu. Důležitá je fáze, kdy se nám zdají sny. Vědci zjistili, že hluboký spánek a sny mají významnou funkci pro náš emoční život a celkové posílení organismu. Spánek je individuální, ale měl by trvat průměrně 7-8 hodin denně.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Tipy na vánoční dárky

Dům a zahrada

Kreativní a praktické. Jak dodat interiéru originální vzhled pomocí polykarbonátových desek a plexiskla?