Kolíček na prádlo může sloužit i k uvolnění těla

 Zdraví 
16. března 2017 20:28 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Věděli jste, co se stane, pokud si stisknete ucho kolíčkem na prádlo? Internet
V dnešní uspěchané době, často zapomínáme na to, že bychom si měli najít čas i na sebe. Relax, masáž, wellness … no vzpomeneme si na to po těžkém dni v práci pozdě večer, když se nám připomenou třeba bolavá záda.

Pokud tedy doma nemáte saunu nebo polovičku, která ráda a hlavně kvalitně masíruje, máme pro vás experiment, který by určitě stál za zkoušku. Bude to znít možná zvláštně, ale pomůžete si sami.

K odstranění bolesti, budete potřebovat jen vaše uši a kolíček. Ano, kolíček! „Na lidském uchu se nachází kompletní reflexní mapa našeho těla, nervové ukončení a propojení na centrální nervový systém, „píše certifikovaná odbornice Helen Chin Lui, zabývající se reflexologoií.

Každý z těchto šesti bodů na Vašem uchu je spojen s určitou, pravděpodobně bolavou částí Vašeho těla. Tlakem na daný bod se bolest zmírňuje.

1. Záda a ramena – Horní část ucha je přímo propojená na záda a ramena. Aplikovaní kolíčku po dobu asi jedné minuty by mělo přispět ke snížení napětí. Stačí minuta párkrát denně.

2. Orgány – Další bod na uchu je ten, který je připojen na tělesné orgány. Samozřejmě, pokud máte závažné problémy a vnitřní bolesti, měli byste zvážit návštěvu lékaře. V případě mírného stavu, použijte kolíček nebo vytvořte tlak prsty na tomto místě. Úleva na sebe nenechá dlouho čekat.

3. Klouby – střední část je propojená s klouby a tlak na toto místo může přinést úlevu ztuhlým kloubům. Samozřejmě, při chronických problémech je třeba navštívit lékaře, ale proč nejprve nevyzkoušet tuto jednoduchou metodu

4. Dutiny a hrdlo - Nižší-střední část ucha je propojena s dutinami a krkem. To může být nápomocné hlavně během chřipkového období, kdy se chcete zbavit bolesti v krku nebo zanícených dutin.

5. Trávení – těsně nad boltcem ucha je místo nejčastěji spojované s trávením. Vytvářením tlaku na dané místo zmírněte zažívací problémy. Pokud jste z těch, kteří mívají zažívací problémy často, můžete tuto metodu použít preventivně..po dobrém nedělním obědě u rodičů, si od mamky poprosíte kolíček, ještě před dezertem.

6. Hlava a srdce – Nejnižší místo na uchu – ušní boltec – je místo, které je spojeno se dvěma z nejdůležitějšími částmi těla: hlava a srdce. Právě tento bod by Vás mohl přesvědčit o tom, že to funguje. Vzpomeňte si na to, při nejbližší bolesti hlavy.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí