Zkuste s únavou bojovat s pomocí některých potravin

 Zdraví 
08. února 2020 14:10 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Některé zdravé potraviny vám dodají energii Depositphotos
Únava trápí spoustu lidí. Příčiny mohou být různé, stres, málo spánku, náročná práce či nějaká nemoc. Spousta lidí si den bez kávy dokáže sotva představit. Pít kafé ve velkém množství však není příliš zdravé. Zkuste s únavou bojovat s pomocí některých potravin.

Pokud se chcete zbavit každodenní únavy a zároveň vás láká zdravý životní styl, začnete jíst potraviny, které vám dodají energii. Většina z nich je běžně k dostání, takže je můžete jíst ve větším množství každý den.

Brokolice

Možná se budete divit, ale při boji s únavou vám pomůže brokolice. Obsahuje velké množství vlákniny, vápníku, draslíku či vitaminu C. Vitamin C ve větších dávkách zmírňuje pocit únavy a posiluje imunitní systém. Brokolice je bohatým zdrojem na koenzym Q10, který má poměrně velký vliv na tvorbu energie. Když si připravíte brokolici na oběd a večeři, rozhodně tím nic nezkazíte.

Máta

Pěstovat si doma mátu se vyplatí. Když budete každý den pít čaj z mátových lístků, pocítíte menší únavu. Přispívá k okysličování mozku, takže po rychlém vypití mátového čaje byste měli pocítit menší příval energie. Kromě toho pomáhá i při nachlazení.

Vejce

O vejcích byste možná nikdy neřekli, že by vám mohla ve větším množství dodat energii. Obsahují totiž fenylalanin, což je látka, která se podílí na zvýšení hladiny endorfinů. Díky tomu podpoří mozkovou aktivitu, na chvíli zbystříte a už nebudete tolik unavení. Platí to ovšem pouze v případě, že vajec během dne sníte hned několik.

Semínka obilovin či luštěnin

Velké množství semínek dokáže člověka nabudit energií. Navíc si je můžete vypěstovat i doma. Měla by však být naklíčená. Klíčky jsou totiž bohatým zdrojem bílkovin a mají vysoké energetické hodnoty. Můžete si dát naklíčenou cizrnu, čočku nebo mungu.

Mandle

Nedostatek hořčíku může být jedna z příčin velké únavy. Mandle jej obsahují a navíc jsou i bohaté na železo, vápník, draslík či fosfor. Když se budete cítit během dne unavení, mějte vždy po ruce mandle. Snězte jich hned několik naráz a uvidíte, že se únava zmírní.

Banány

Banány jedí ve velkém množství sportovci. Jsou bohaté na hořčík, železo draslík a vitaminy A, B a C. Obsahují přírodní cukr, který je zdrojem přílivu rychlé energie a zlepšuje soustředěnost. Dále čtěte: Kyselé potraviny mají léčivé účinky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez a Ben Affleck: Předstírají lásku před kamerami, nebo jsou to skutečné projevy citů? Už...

Styl

Sváteční pečení na velikonoční stůl: Staročeská nádivka a pravý mazanec by neměly chybět

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu