Hormonální jóga není jen prosté cvičení. Prospívá cukrovkářům i neplodným párům

Účinky hormonální jógy potvrdily i vědecké studie
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
16. srpna 2020 08:31 / Depositphotos
  1   0
Už jste někdy slyšeli o hormonální józe? Jde o speciální přírodní léčbu, kdy si pouze pomocí cviků upravíte hladiny hormonů do optimální rovnováhy. Toto cvičení pomáhá nejen ženám s premenstruačním syndromem nebo v menopauze, ale i neplodným párům nebo třeba cukrovkářům. Hormonální jóga ale může pomoci také s andropauzou.

Hormonální jóga je druh energetické jógy, je to poměrně ryché a dynamické cvičení. Jednotlivé sestavy cviků se liší podle toho, jaký problém potřebujete řešit. Jiná je sestava pro diabetiky, jiná pro ženy s menstruačními potížemi a jiná pro muže.

Pokud budete cviky provádět správně a hlavně pravidelně, velmi rychle pocítíte jejich účinek. Nebudete tak unavení, budete psychicky vyrovnanější, zlepší se vám spánek a hlavně vám to pomůže vyřešit různá onemocnění způsobená hormonální nerovnováhou. Může nastartovat i činnost štítné žlázy. Celkově se podílí na zlepšení pružnosti pohybového aparátu a revitalizuje a omlazuje organismus.

Za vším hledej ženu

Autorkou hormonální jógy je Brazilka Dinah Rodrigues. Její jógová terapie se zakládá na vědeckém přístupu. Zapálená jogínka studovala fyziologii žláz s vnitřní sekrecí a začala se zajímat o to, jak různé symptomy narušené rovnováhy hormonálního systému fungují v konfrontaci s terapeutickým aspektem jógy. Došla tak k praxi, která se postupně ukazovala jako nesmírně účinná. Její efektivitu potvrdily i dvě vědecké studie.

Co umí hormonální jóga

Hormonální jógová terapie zvyšuje a vyrovnává hladinu hormonů (hlavně estradiolu) a tím podporuje zlepšení celkového zdravotního stavu, zvyšuje pružnost a pohyblivost, detoxikuje organismus, podporuje metabolismus a přispívá k omlazení těla i mysli. O tom, jak trochu popohnat pomalý metabolismus, jsme psali zde.

Jde o relativně mladý směr jógy, který vychází z hatha jógy, kundalini jógy a inspiruje se tibetskou technikou, která zvyšuje účinky cviků. Dynamické, navazující cviky příznivě působí na endokrinní systém (tedy produkci hormonů) a také nervový systém. Jednou z výhod hormonální jógové terapie je i to, že její účinky se dostavují poměrně rychle – po třech měsících až půl roce pravidelného cvičení. Sama autorka této techniky tvrdí, že stačí cvičit půl hodiny denně.

Nejen pro zdraví, ale i pro krásu

Hormony výrazně ovlivňují nejen zdraví, ale i vzhled pleti. Hormonální jóga dokáže upravit nejen problémy s akné, ale i vznik pigmentových skvrn. Dokáže také pomoci lidem, které trápí nadměrné padání vlasů. Díky tomu, že dostanete hormonální systém do harmonie, mohou vám také zmizet třeba kruhy pod očima. 

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestování je od dnešního dne jednodušší. Další důležitá změna se pro turisty chystá za měsíc

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Bydlení

Jaký koberec vybrat do obýváku. Jeho umístění a velikost hrají velkou roli

Zavřít reklamu