Pocení se v létě nevyhnete, ale můžete ho výrazně zmírnit

 Zdraví 
10. srpna 2020 11:43 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Osvěžte se termální vodou ve spreji  Depositphotos
V horkých letních dnech se potí všichni. Někteří se potí po celém těle a jiní pouze v některých částech. Během nadměrného pocení se pochopitelně necítíte komfortně. Navíc pot zrovna nevoní, což může obtěžovat vaše přátele či kolegy. Zjistěte, jak ho zmírnit a cítit se v létě trochu lépe.

Pocení je zdravé, bez něj se neobejdeme. Pot ochlazuje organismus a chrání ho před přehřátím. Někdy je toho potu ale už opravdu moc, takže je potřeba ho trochu zmírnit.  

Ochlazujte se termální vodou

Termální voda ve spreji je v horkých letních dnech doslova poklad. Jde o přírodní produkt, který běžně seženete v drogeriích. Termální voda vyvěrá na povrch a obsahuje cenné minerální látky. Najdete v ní často měď, stříbro, draslík, hořčík či mangan. Revitalizuje, hydratuje a změkčuje pleť. A to nejlepší nakonec je, že vás v horkých letních dnech příjemně osvěží.

Můžete si s ní postříkat nejen obličej, ale klidně i celé tělo. Nemusíte se bát, že byste byli mokří, kapky z rozprašovače jsou miniaturní a vytvoří pouze osvěžující mlhu. Můžete ji na sebe nastříkat, i když budete mít make-up. Termální vodu ve spreji využijete několikrát denně, proto ji noste všude s sebou.

Šalvěj zmírňuje pocení

Používání deodorantů je v létě samozřejmost. Zamezují pocení pod paží a neutralizují zápach. Někdy však už ani klasické antiperspiranty nestačí. Vyzkoušejte šalvěj, protože zmírňuje pocení. Konzumovat ji můžete v různých formách. Existují potravinové doplňky ve formě tablet, ale můžete si z šalvěje pořídit i sirup. Další možností je, že si z šalvěje uděláte limonádu. Používejte i mýdla a deodoranty s šalvějí. Potit se vám může i hlava s vlasy. Tento problém má také řešení.

Do podpaží naneste jablečný ocet

Možná se budete divit, ale pot dokáže zmírnit jablečný ocet. Nařeďte ho s vodou jedna ku jedné a naneste ho do oholeného podpaží před spaním. Octovou vodu nechte zaschnout. Vsákne se do pokožky a zbaví vás bakterií, které způsobují velký zápach. Ráno mýdlem ocet smyjte. Pokud tuto proceduru budete dělat pravidelně každý večer, podpaží se vysuší a pokožka si zvykne na mírnější pocení. Když se vám tato metoda osvědčí, můžete ocet nanést i na další části těla, které se hodně potí.

Záchranou pro nadměrné pocení může být botulotoxin

Pokud se neustále nadměrně potíte a nic vám nezabírá, můžete vyzkoušet botulotoxin. Zkráceně se mu říká botox. Tuto látku jistě každý zná ve spojení s vyhlazením mimických vrásek. Lze ho však i aplikovat na místa, kde se nejvíce potíte a ucítíte výrazné zlepšení. Jde o metodu pro jedince, kteří se potí neúnosně. Rozhodně aplikaci botulotoxinu konzultujte se svým lékařem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gwyneth Paltrow na své 50. narozeniny pózovala nahá. Své křivky zahalila pouze do zlaté barvy

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...