Trpíte častými záněty? Pomůže černá rýže

Lék na alergii nám leží přímo na talíři
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
08. dubna 2019 14:46 / Shutterstock
  12   0
Rýže je základní potravinou pro jednu třetinu světové populace, a jak se zdá, její potenciál ještě zdaleka nebyl vyčerpán. Vypadá to, že se brzy přesune z kategorie běžných potravin na daleko důležitější pozici.

Je totiž příkladnou ukázkou toho, jak nám lék k některým onemocněním leží přímo a doslova na talíři. Podle některých studií se zdá, že méně známá varianta rýže, tzv. černá rýže, dokáže s naším tělem doslova zázraky.

Co obsahuje černá rýže?

  • Černá rýže je velmi výživná a obsahuje velké množství vitamínu E a B.
  • V černé rýži také najdeme spoustu minerálů, za zmínku rozhodně stojí vysoký obsah hořčíku i železa.
  • Obsahuje spousta anotkyanů. Jedná se o rostlinné pigmenty s velmi dobrými antioxidačními vlastnostmi, které můžeme najít i v borůvkách, ale černá rýže jich má mnohem více než většina ostatních potravin.

Jak nám antokyany zlepšují zdraví?

  • Antokyany působí jako prevence proti rakovině.
  • Mají silné protizánětlivé účinky.
  • Zlepšují zrak.
  • Chrání srdce i celou oběhovou soustavu. 

Černá rýže a záněty

Černá rýže dokáže tlumit zánět, který je podstatou alergických onemocnění, jako jsou například senná rýma, astma a jiná onemocnění. Tento účinek byl prokázán již na pokusech na buněčných kulturách, při nichž se zjistilo, že látky z otrub z černé rýže dokážou potlačit uvolňování histaminu, který je jedním z aktérů uplatňujících se při vzniku zánětu. Otruby jsou odpadní produkty vznikající při zpracování obilovin, kdy se odstraňuje povrchová část zrna. Nazývat je slovem odpadní je však velkou chybou, protože právě otruby obsahují zdraví prospěšnou vlákninu, vitamíny a minerály. A právě extrakty z otrub z černé rýže použili vědci při svých experimentech na téma alergie.

Černá rýže versus hnědá rýže

Po injekční aplikaci se u laboratorních myší zredukoval kožní alergický zánět o 32 % a zároveň se snížila produkce dalších látek, které přispívají ke vzniku zánětu. Když vědci začali laboratorní myši krmit stravou, kterou z deseti procent tvořily právě otruby z černé rýže, snížili tak svědění, které je spojeno s alergickou kontaktní dermatitidou. Extrakty z otrub hnědé rýže, kterou po odstranění jejích povrchových vrstev známe jako bílou rýži, takové účinky neměly.

Možná tedy čeká černou rýži velká budoucnost a stane se nejen důležitou součástí jídelníčku alergiků, ale také součástí protizánětlivé léčby i prevence alergických onemocnění. Víte, že i voda z uvařené rýže má na naše zdraví pozitivní účinky? Psali jsme zde.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Rozlučte se s létem stylově: Na nejslunnějším místě Evropy

Dům a zahrada

Nevíte, co se zelenými rajčaty? Poradíme, jak budou pořád sladká

Bydlení

Vyzkoušejte sílu aspirinu. Dokáže zázraky s prádlem i v koupelně

Zavřít reklamu