Voda v koleni může potrápit každého. Zbavit se jí můžete i pomocí přírodních prostředků

 Zdraví 
13. září 2020 09:31 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Voda v koleni se odsává punkcí  Depositphotos
Voda v koleni rozhodně není nic příjemného. Poznáte ji tak, že vám koleno ztuhne a nemůžete ho dobře ohýbat. Kromě toho vám může ještě natéct. Spolehlivě to poznáte tak, že si srovnáte obě nohy a koleno, ve kterém je voda, bude větší. Výpotek se odstraňuje odsátím. Pokud z něj máte strach a koleno není ještě nateklé extrémně, můžete ho zkusit vyhojit přírodními prostředky.

Voda v koleni nepotkává jen starší jedince, může se objevit i u mladších bez ohledu na pohlaví. Voda v koleni je pouze řečnický obrat, ve skutečnosti jde o vazivovou tekutinu, která vyživuje chrupavky. Slouží také ke snižování tření kolenního kloubu při pohybu.

Proč voda v koleni vzniká?

Příčin, proč výpotek v koleni vzniká, je hned několik. Může se to stát během úrazu. Voda v koleni se může objevit při velké fyzické zátěži, proto s ní mají často problém někteří sportovci. Neměli byste nosit příliš těžké věci, když na to vaše tělo není zvyklé. Poměrně snadno se vám tam vazivová tekutina objeví. Kromě toho ještě může vzniknout během zánětu.

Jak se voda v koleni léčí?

Pokud máte hodně nateklé koleno, rozhodně neváhejte a navštivte lékaře. Tekutinu vám z něj odsaje pomocí jehly. Zákrok vypadá strašidelně, ale není tolik bolestivý. Hned po odsátí se budete cítit lépe. Po chvíli bolest odezní a koleno splaskne. Nějakou dobu byste koleno měli šetřit. Dělejte co nejméně pohybů, nebo se vám výpotek v koleni objeví znovu. Když nemáte na koleni ještě velký otok, můžete ho zkusit vyléčit přírodní cestou. Pokud se vám to však nepovede, návštěvu lékaře už déle neodkládejte.

Uvařte si odvar z heřmánku

Na otok by vám mohl zabrat heřmánek. Nachystejte si misku a nasypejte do ní větší množství květů z heřmánku. Zalijte ho mlékem a přiveďte k varu. Případně do něj ještě můžete přimíchat trochu medu. Odvar nechte odstát. Roztáhněte si větší látku a odvar na ni nalijte. Nakonec ještě plátno polijte vaječným bílkem. Látkou si zabalte koleno a nechte ho v klidu několik hodin. Můžete to udělat i v noci. Proceduru opakujte každý den či noc.

Nastrouhejte kostivalový kořen

Sežeňte si kostivalový kořen a nastrouhejte ho. Umístěte ho na kus látky, kterou obložíte koleno a ještě ho ovažte jinou látkou. Obklad si tam nechejte přes noc. Proceduru provádějte několik dní za sebou. Zanedlouho by vám měl otok splasknout. Dále čtěte: Barva a konzistence ušního mazu mohou upozornit na zdravotní problém.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná