Česnek máme všichni na dosah. Zkuste s ním trik z čínské medicíny a využijte všechnu jeho sílu pro své zdraví
Ne nadarmo se česneku říká zdravý pomocník. Veškerá jeho výjimečnost se připisuje zejména sloučenině alicin, díky níž česnek disponuje antibakteriálními a protiplísňovými účinky. Navíc, každý stroužek česneku je obohacen o vitaminy B1, B2, B3, B6 či C a také o vápník, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, sodík a zinek. Česnek je tedy taková malá továrna na vitaminy a minerály.
Trik z čínské medicíny
Stará čínská medicína nás naučila, jak správně pečovat o své zdraví obyčejnými produkty přírody. Číňané používají stroužek česneku jako bonbón. Každé ráno si ho vloží na třicet minut do úst. Tímto způsobem se složky česneku dostanou pomocí slin do našeho organismu. Po půl hodince cucání můžete česnek vyplivnout a vyčistit si zuby, abyste se zbavili typického zápachu. Pokud to nepomáhá, žvýkejte kávové zrnko nebo pár lístků petrželky.
Blahodárný vliv česneku na naše tělo
- Složky česneku, které se dostanou do krve, čistí naše cévy, pokožku a posilují imunitní systém.
- Česneková kůra pomáhá i při hubnutí, neboť reguluje pocit hladu.
- V rámci prevence blahodárně působí proti bronchitidě a jiným respiračním onemocněním.
- Česnek pomáhá našemu srdci a stará se o čistotu střevního systému. Do našeho těla se pak dostává více živin a minerálů.
- Česnek pomáhá při odstraňování těžkých kovů z těla, působí proti střevnímu průjmu, proti střevním zánětům a podporuje metabolismus.
- Ne nadarmo se česneku říká zdravý pomocník.
Důležitý je druh i správné uskladnění
Nejlepší je česnek český, tím spíš, pokud si jej sami vypěstujeme. Jak je však uskladnit, aby nevyčpěl a nezplesnivěl? Více se dozvíte v našem dalším článku: Jak uskladnit česnek, aby vydržel celou zimu.