Skořice má vynikající léčivé účinky. Funguje jako prevence před Alzheimerovou chorobou a snižuje krevní tlak

Skořice posiluje imunitní systém
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Zdraví 
22. ledna 2021 12:00 / Pixabay
  5   1
Skořice je velmi oblíbené koření na celém světě. Charakterizuje ji příjemná vůně, kterou zaznamenali už naši předci. Starověcí Egypťané používali skořici jako parfém při balzamování mrtvých a Římané s ní maskovali zápach hořících těl. Nejlepší benefit skořice však spočívá v léčivých účincích. Na jaké neduhy zabírá?

V případě, že chcete používat skořici k léčebným účelům, měli byste vědět, že existují dva druhy. Jde o cejlonskou skořici (pravou), která se dováží ze Srí Lanky, a čínskou skořici (cassia), která pochází z Číny a Indonésie.

Pravá skořice skutečně napomáhá k léčbě některých nemocí, ale druhá, tedy cassia, obsahuje zhruba 5 procent toxické látky kumarin. V cejlonské skořici toxin najdete také, ale jeho koncentrace se pohybuje okolo 0,004 procent, což je neškodné množství. Rozdíly mezi dvěma druhy lze zaznamenat i v chuti a ceně. Skořice z Číny je levnější.

Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba je velmi obávaná choroba. Jde o neurodegenerativní onemocnění, kterým trpí několik desítek milionů lidí po celém světě. Vede k demenci. Nemocný postupně ztrácí paměť a vlastní úsudek, což vede k nesamostatnosti. Proto se vyplatí myslet na prevenci.

Předcházet nebo oddálit vznik Alzheimerovy choroby můžete pomocí skořice. Extrakt ze skořicové kůry dokáže zabránit či zpomalit rozvoji příznaků Alzheimera, což dokazují i některé studie. Jednu z nich si můžete přečíst zde.

Vysoký krevní tlak

Vysoký tlak se vyplatí nepodceňovat. Jde o velmi nebezpečné kardiovaskulární onemocnění. Může vést ke vzniku infarktu myokardu a mrtvice, což se některým lidem může stát osudným. Příčinou vysokého tlaku je často nezdravý životní styl. Na vině však může být i dědičnost či obezita.

Vysoký tlak můžete snižovat nejen léky, ale i přírodními způsoby. Sáhněte po skořici. Podle vědeckých studií se potvrdilo, že voňavé koření dokáže krátkodobě snížit krevní tlak. O jedné z nich si přečtěte zde. Pokud vás však sužuje hned několik onemocnění, vhodnost skořice raději prodiskutujte se svým lékařem.

Virové a bakteriální infekce, trávení, únava

Skořice napomáhá také při léčbě virových a bakteriálních infekcí. Má totiž antibiotické a antivirové účinky. Zmírňuje kašel, prohřívá tělo a celkově posiluje imunitní systém. Hodí se jako doplněk při léčbě zánětu močového měchýře.

V neposlední řadě má skořice pozitivní vliv na trávení. Zároveň ji můžete konzumovat, když se cítíte unavení a potřebujete se na něco soustředit. Používejte ji místo kávy. Přečtěte si také o hlívě ústřičné, která posiluje imunitu a významně se podílí na léčbě rakoviny.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Bydlení

Je čas zazimovat nadzemní bazény, aby vám vydržely do další sezony. Správný postup je důležitý

Zavřít reklamu