Pět zdravých domácích superpotravin. Vyzkoušejte tyto levné a spolehlivé produkty

 Zdraví 
17. srpna 2021 07:54 / Bronislava Silná
  0   0
📷
5 fotografií v galerii
Ve formě se můžete udržovat pomocí klasických českých výrobků Depositphotos
Lidé se někdy v honbě za zdravím orientují jen na různé exotické produkty. Jsou drahé a ne vždy mají takový účinek, jaký čekáme. Máme doporučení na několik levných spolehlivých produktů.

Když se rozhlédnete po regálech potravin, najdeme tam velké množství zajímavých, ale velmi drahých produktů. Jak potvrzuje i MUDr. Hana Mojžíšová, člověk se ale může udržovat ve formě pomocí klasických českých výrobků, které si lze vypěstovat i na zahrádce nebo koupit v obchodě za pár korun.

Česnek a cibule

Tyto dvě aromatické plodiny tvoří základ mnoha jídel. Vedle toho, že dokážou dochutit různé pokrmy, jsou také velmi zdravé. Obsahují antibakteriální a antimykotické látky. Hodí se proto při různých nachlazeních, při zažívacích obtížích. Cibule podporuje činnost žlučníku a jater a také slinivky. Jak česnek, tak i cibule obsahují vitaminy B, C, ale také karoten, vápník, draslík, fosfor, železo, fluor i síru. Česnek je známý svou schopností snížit krevní tlak. Působí také proti střevním parazitům a uvolňuje křeče v břiše.

Kysané zelí

Zelí, které projde kvasným procesem, nebo i další kvašená zelenina patří k tomu nejlepšímu, co můžeme jíst, abychom posílili imunitu a tím i své zdraví. Obsahuje hodně vitaminu C a vitaminu K. Také je bohaté na železo. Vedle vitaminů má i probiotické účinky, čímž působí pozitivně na rozvoj střevní mikroflóry a tím se dále posiluje jeho účinek na imunitní systém, protože právě ve střevech se odehrává to podstatné pro náš imunitní systém. Kysané zelí obsahuje více probiotik než jogurt. K tomu, aby kysané zelí fungovalo, jak má, musí být bez sterilizace a bez konzervačních látek. Více o účincích kysaného zelí si přečtěte zde.

Papriky

Konzumace zeleniny je samozřejmě výborná věc. Ale pokud bychom si měli vybrat jednu konkrétní zeleninu a vyzdvihnout ji, mohly by to být právě papriky. Důvod je prostý. Papriky totiž obsahují opravdu velké množství vitaminu C. Najdeme zde i vitamin E a některé zajímavé enzymy, například lutein, který chrání naše oči před stárnutím a s ním spojenými nemocemi. Obsah síry snižuje pravděpodobnost některých nádorových onemocnění.

Jablka

Jíst jablka se vyplatí, protože obsahují jednak hodně vitaminu C, draslíku a vitaminu K, ale také mangan, měď a vitaminy A, E, B1, B2 a B6. Jablka zasytí a brání tak zbytečnému přejídání. Snižují hladinu zlého cholesterolu. Konzumací jablek snižujeme pravděpodobnost srdečních potíží. Díky jablkům se snižuje i náš krevní tlak. Je ovšem vhodné konzumovat jablka celá i se slupkou. Jablka nás také chrání před vznikem cukrovky druhého typu. I jablka podporují růst dobrých bakterií ve střevech, takže i tímto způsobem chrání naše zdraví.

Zdroj: zdravi-stihli.cz, blendea.cz, cs.medlicker.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu