Chcete si připadat o Vánocích jako v ráji? Máme pro vás super tip!

 Ostatní 
21. listopadu 2016 06:30 / Jitka Jahodová
  0
📷
12 fotografií v galerii
Nevíte, jak vypadá ráj? Zajeďte si do Chamonix! Shutterstock
I když to zatím při pohledu z okna příliš nevypadá, zima je opravdu za dveřmi a s ní i tradiční přípravy na Vánoce.

Pro ty z vás, kteří mají plné zuby shonu, chtějí si svátky užít v klidu a utíkají se před všudy přítomným chaosem schovat do hor, předkládáme žebříček nejoblíbenějších evropských středisek, kde si budete připadat jako v ráji.

Crans Montana / Walis (Švýcarsko)
Světoznámé zimní středisko s romantickými restauracemi oslavilo již 120 let od svého založení. Sem si k lyžím nezapomeňte přibalit i golfový bag s holemi. Golf tu můžete hrát i v zimě, a když vás to přestane bavit, můžete si zkusit heli-skiing. To ocení každý vášnivý lyžař nebo snowboardista, který miluje jízdu v prašanu, kdy lanovky vystřídá helikoptéra.

Cortina d'Ampezzo (Itálie )
Italským lyžařem Albertem Tombou proslavené středisko je zřejmě jediné na světě, podle kterého se jmenuje i automobil, legendární Ford Cortina. Narazit tady můžete na celebrity z celého světa, ale daleko zajímavější je, že se zde můžete setkat se sjezdařskou elitou během závodů světového poháru v lyžování.

Les Trois Vallées (Francie)
Populární francouzské středisko je mnohými považováno za ráj lyžařů. Najdete zde 180 vleků a 600 kilometrů sjezdových tratí. Tři údolí patří mezi vůbec největší střediska na světě.

Chamonix (Francie)
Francouzské top středisko, ve kterém se 90 procent sjezdovek nachází ve výšce dva tisíce metrů nad mořem a nad kterým se majestátně tyčí nejvyšší hora Evropy Mont Blanc. Známou atrakcí Chamonix je visutá kabinová lanovka na vrchol Aiguille du Midi (3842 m n. m.), která byla postavena roku 1955 a v té době byla lanovkou překonávající největší převýšení na světě. V roce 1924 se zde konaly zimní olympijské hry.

St. Moritz (Švýcarsko)
Díky své malebnosti a poloze je rájem pro všechny milovníky zimních radovánek Svatý Mořic. V roce 1928 a 1948 se tady konaly i zimní olympijské hry. Ovšem ačkoliv se to nezdá, i v zimě si tady přijdou na své příznivci koňských dostihů. A to dostihů ne ledajakých.Každý rok se ve Svatém Mořici pořádá třídílný seriál prestižních zimních dostihů, pro které se už dávno vžil název „White turf“ čili "Bílé dostihy" a jejichž tradice je více než stoletá. Poprvé se konaly již v roce 1907. V případě těchto dostihů však nečekejme, že se konají na klasickém dostihovém závodišti. Jako podklad slouží kopytům dostihových koní zamrzlá hladina jezera. Její tloušťka musí být alespoň šedesát centimetrů.

Ve všech uvedených destinacích si Vánoce nádherně užijete. Jestli ale váháte, kam se vypravit, nechte se inspirovat v naší fotogalerii!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželský pár rozprodal kvůli rozvodu sbírku umění za neuvěřitelných 21 miliard korun

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Tech

Záhadný error na ISS. Helmy astronautů se plní vodou

Zavřít reklamu