Chodíte po sexu na malou? Ne? Tak raději ihned začněte!

 Zdraví 
07. února 2018 07:45 / Kateřina Kofroňová
  2
📷
3 fotografie v galerii
Po milování si odskočte, uděláte tak pro zdraví maximum Shutterstock
Možná necítíte potřebu, nebo jednoduše nechcete pokazit tu krásnou intimní chvilku, která po sexu vždy následuje. Partnerské objetí a pocit sounáležitosti si ale můžete užívat i poté, co si odskočíte na toaletu. Vymočit se bezprostředně po sexu je totiž ohromně důležité!

Už z důvodu ženské anatomie jsme jednoduše náchylnější k infekcím močových cest, a proto bychom, milé dámy, měly dbát na intimní hygienu už od útlého věku. Kromě návštěvy veřejných toalet, sprch či bazénů totiž i sex znamená riziko infekce.

Riziko zánětu močových cest

Bakterie, které se při sexu zanesou do prostředí ženských genitálií, mohou bez překážek vstupovat do močové trubice. Pak už je jen krůček k přesídlení do močového měchýře, kde se začnou množit, což v konečném důsledku vede k infekci močových cest. A kdo to jednou zažil, ví, jaké je to utrpení.

Po sexu na toaletu

Proto by vaše první kroky po sexu měly směřovat rovnou na toaletu. Proud moči je totiž schopen nashromážděné bakterie vyplavit a předejít tak nepříjemným problémům. Mezi preventivní opatření by tudíž dostatečná intimní hygiena rozhodně měla patřit a návštěva toalety po milostném styku je bezpochyby její součástí.

Opláchnout jedině zvenku

Jít se vymočit je jedna věc, ale pokud máte možnost se po sexu i osprchovat, nebo se v oblasti intimních partií opláchnout, je to jedině dobře. Co naopak ve sprše nikdy nedělat, se dozvíte v tomto článku. Nejvhodnější je používat speciální intimní mýdla, která nepoškodí citlivé prostředí a rovnováhu vašich genitálií. Klasická mýdla totiž mají vyšší pH a mohla by kyselé prostředí narušit.

Dovnitř voda nesmí

Omývat se vždy doporučuje pouze zvenku, nikdy ne zevnitř. Jakékoliv proplachování nebo omývání proudem vody je přísně zakázáno. Voda by totiž mohla odstranit laktobacily, které jsou na vnitřních stěnách ženských genitálií přichyceny a které udržují vnitřní rovnováhu. Ve chvíli, kdy se laktobacily vyplaví, jsou poševní buňky obnažené a sliznice je náchylnější k rozvoji infekce.

A co citlivější ženy?

Pokud jste na infekce intimních partií náchylná a objevují se u vás častěji, než byste si přála, je dobré nejen dodržovat důkladnou hygienu po sexu, ale také zajít do lékárny a koupit si laktobacily v tabletách. Je totiž možné, že jich nemáte dostatek, vaše poševní sliznice není dostatečně chráněná a vy díky tomu neustále dokola trpíte na záněty močových cest nebo kvasinkové infekce.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...