Střídáte kosmetiku? Tak to byste se měly mít na pozoru

Střídáním kosmetiky si zaděláváte na problémy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
04. února 2018 14:50 / Shutterstock
  0   0
Mnohé ženy rády experimentují a co chvíli se snaží vyzkoušet nové kosmetické přípravky. Jenže časté střídání kosmetiky velmi často končí špatně. A následky mohou být i opravdu vážné.

Mezi nejoblíbenější dary zejména pro ženy patří už tradičně kosmetika. Jako dárek pro partnera po ní sáhne téměř 50 procent Čechů. Časté střídání kosmetických přípravků ale obličeji a obzvlášť okolí očí může uškodit. Některé složky mohou vyvolat podráždění, ale i nepříjemné alergické reakce nebo dokonce zánět. O tom, jak kosmetiku správně skladovat, jsme psali zde.

Vsaďte na jistotu

Odborníci se shodují, že zejména v okolí očí je pleť velmi citlivá a častým střídáním kosmetiky kůže trpí. Velmi citlivé je i samotné oko – v případě nákupu řasenek nebo očních stínů je proto dobré zjistit, jakou značku už obdarovaný používá, a držet se jí. Nevyzkoušené kosmetické přípravky totiž mohou nejen zatěžovat pleť, ale i obsahovat různé alergeny, které mohou vyvolat nepříjemné zdravotní komplikace v podobě zarudnutí očí, nadměrného slzení nebo otoků.

Alergie se objevuje čím dál častěji

Alergie na kosmetiku, především na vonné složky, rostlinné extrakty či konzervační látky, se objevují u stále většího počtu lidí. Před prvním použitím nové kosmetiky je dobré pečlivě pročíst složení a nový přípravek vyzkoušet na malé a méně viditelné časti těla. Zkoušení přípravků přímo na obličeji není nejvhodnější. Pokud se objeví jakákoliv neobvyklá reakce, kosmetický přípravek dále nepoužívejte a v případě, že problémy přetrvávají, navštivte lékaře, doporučují samotní lékaři.

Pozor na datum spotřeby

U kosmetiky je třeba dát pozor i na datum spotřeby. Obzvlášť přírodní krémy a přípravky na pleť mají často trvanlivost mnohem kratší než kosmetika obsahující konzervační látky. Prošlé oční stíny, řasenky i krémy mohou být nebezpečné.

I šetrnější kosmetika může vyvolat problém

Přírodní kosmetika je pro pleť šetrnější, mohou se však objevit problémy při přechodu ze syntetického přípravku. Přírodní kosmetické přípravky totiž obsahují "živé" substance – na rozdíl  od syntetické kosmetiky vyrobené uměle. Tyto umělé substance se hromadí v kůži a mohou vyvolávat citlivost při dlouhodobém používání takového přípravku nebo právě při přechodu na přírodní kosmetiku. Jedná se o přechodnou fázi, ve které se ustaluje nová rovnováha a stav kůže se může i zhoršit. Pokud problémy trvají déle, je vhodnější zvolit některý z hypoalergenních přípravků. I takové přípravky je ale podle specialistů třeba obzvlášť v případě citlivé kůže používat opatrně a napřed je vyzkoušet.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Exotika na talíři. Nejzvláštnější jídla na světě, které jsou jen pro odvážné

Dům a zahrada

Mývalí kočka je něžný obr, který miluje společnost a je ideální k dětem

Bydlení

Jak správně vyčistit pračku, abyste zabili všechny bakterie

Zavřít reklamu