Zhubněte do Vánoc rychle pár kil. Jde to snadno

Pokud máte strach, že o Vánocích přiberete, dopřejte si očistu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
07. prosince 2018 07:54 / Depositphotos
  0   0
Chtěli byste zhubnout do Vánoc ještě pár kil? S těmito snadnými triky to zvládnete a pak si budete moc dopřát i řízek s bramborovým salátem.

Období Vánoc je pro celou řadu lidí zkouškou jejich vůle. Kolem je totiž tolik lákavého jídla, navíc během svátků má skoro každý dovolenou, takže ani toho pohybu moc není. A tak není divu, že kila jdou snadno nahoru. Pokud si však už nyní dopřejte očistnou kůru, pak vězte, že nějaký ten rohlíček pro vás nebude žádný problém.

Žádný alkohol

Vánoce jsou nejenom o jídle, ale také hodně o alkoholu. A ten je poměrně velkou kalorickou bombou, navíc čím více alkoholu, tím větší chuť na různé nezdravé pamlsky. Takže pokud jste i nyní zvyklí si dát večer jednu či dvě skleničky vína, zakažte si tuto neřest. Alespoň do Vánoc. Vaše játra vám za to poděkují a uvidíte, že i vy se budete cítit mnohem lépe.

Žádné svačinky

Jestli jste zvyklí dát si mezi hlavními chody nějakou tu svačinku, tak si ji odepřete. Podle řady nutričních terapeutů tělo nic takového vůbec nepotřebuje. A to nejenom před Vánocemi. Jednoduše jezte jenom tehdy, když budete cítit hlad. Dopřejte si jídlo bohaté na bílkoviny. Z jídelníčku rovněž odstraňte všechny sladké pochutiny, včetně ovocných šťáv. Na první pohled se sice zdají zdravé a plné vitaminů, ale jsou také plné cukru, takže kalorickou bombou. Pijte jen vodu nebo neslazené bylinkové čaje. 

Zapojte břišáky

Na spalování tuků je nejlepší pohyb. To je bez pochyby. A nepotřebujete dvě hodiny v posilovně, stačí půl hodina denně. Ideální je intervalový trénink, chůze nebo běh. Jestli vás trápí zejména tuk na břiše, zkuste takzvané luxování břicha. Více o těchto cvicích jsme psali zde. Kromě toho přidejte do jídelníčku vlašské ořechy, černý pepř, vhodné sacharidy (quinoa, divoká rýže) a luštěniny (fazole, čočka). Právě tyto potraviny napomohou metabolismu, aby se zrychlil.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu