Tajemství Miss Ellie ze seriálu Dallas: Proč musela předčasně opustit seriál?

Zakladatelka naftařského klanu se svými syny
📷
Dalších 9 fotografií v galerii
 Retro 
02. května 2019 14:31 / Archiv
  2   0
Dallas byl jedním z nejúspěšnější seriálů všech dob. Bobby, Pamela, Suelyn, Miss Ellie a samozřejmě „Džejár“. Pamatujete si na ně? Pojďme se podívat na osudy některých hlavních hrdinů.

Sága rodu naftařských magnátů se vysílala v letech 1978 až 1991 a vzniklo celkem 357 dílů. Nejvýraznější postavou se stal zákeřný a bezcharakterní Džejár, který dokázal s úlisným úsměvem vydírat mladšího bratra Bobbyho i podvádět svou manželku Sue Ellen.

S rakovinou bojovala v seriálu i v reálném životě 

Diváci si ale oblíbili i moudrou a velkorysou matku rodiny Miss Ellie. Tu hrála americká herečka Barbara Bel Geddes. Než nastoupila do zmíněné nekonečné mýdlové opery, hrála už v několika seriálech, ale skutečnou proslulost jí přinesla teprve role Miss Ellie v Dallasu.

V roce 1970 herečce chirurgové museli odstranit prs kvůli zhoubnému nádoru. O osm let později tento zážitek zúročila i v seriálu, když rakovinou prsu trpěla i Miss Ellie. A právě ztvárnění matky Ewingové, která podstoupila mastektomii, jí vyneslo prestižní televizní cenu Emmy.

Ze zdravotních důvodů musela natáčení v letech 1984-1985 opustit a zastupovala ji Dona Reed, bohužel neúspěšně. Diváci si nemohli zvyknout. Do seriálu se Barbara Bel Geddes vrátila a setrvala v něm až do roku 1990. Později dostala nabídku hrát ve dvou dalších TV pokračováních, ale už odmítla. Herectví pověsila na hřebíček a většinu času trávila ve svém domě v Maine, kde se věnovala psaní knížek pro děti a tvorbě pohlednic s blahopřáním. Geddes byla náruživou kuřačkou a cigarety jí zkrátily život. Zemřela 8. srpna 2005 na rakovinu plic.

Největší sympaťák?

Asi největším sympaťákem seriálu byl Bobby v podání Patricka Duffyho. Herec letos v březnu oslavil již sedmdesáté narozeniny, ale pořád vypadá skvěle.

Právě postava Bobbyho měla v seriálu nejdramatičtější vývoj. Herec chtěl s natáčením skončit a tak autoři nechali Bobbyho zemřít. Po 26 dílech se ale herec rozhodl do seriálu vrátit a tak se zkrátka Pamela jednou ráno probudila, Bobby stál ve sprše a celý děj se vrátil o 26 epizod zpátky.

Patricka Duffyho si diváci oblíbili i v komediální poloze. Skvěle sehrál roli Franka Lamberta v americkém sitcomu Krok za krokem. V roli Franka jakožto taťky početné rodinky ukázal, že nejen šarm, ale ani humor mu nejsou cizí. 

Kdo z hlavních představitelů seriálu zemřel?

  • Letos v dubnu zemřel Ken Kercheval, známý jako Cliff Barnes, jeden z hlavních protihráčů arogantního J. R. Ewinga a bratr Pamely.
  • Larry Hagman, který ztvárnil padoucha Džejára zemřel v roce 2012 . Osudným se mu stal alkohol. V časech, kdy jeho touha po alkoholu začínala být nezvladatelná, údajně vypil denně šest lahví šampaňského a několik panáků. 
  • Rakovině slinivky podlehl i herec Jared Martin, představitel Dusty Farowa, kovbojského krále rodea a svůdce Sue Ellen Ewingové.
  • Představitel hlavy klanu Ewingů Jim Davis zemřel v dubnu roku 1981, ale producenti nechali jeho postavu žít ještě dalších 13 dílů s tím, že řídí těžbu nafty v Jižní Americe. Tam Jocka nechali v lednu 1982 zahynout při pádu vrtulníku. 

Dívali jste se rádi na seriál Esmeralda? O mexické telenovele, která trhala divácké rekordy po celém světě, jsme psali před časem. (Dále čtěte: Fenomén Esmeralda: Jak dnes vypadají hlavní hrdinové slavného seriálu).

📷
9
fotografií
Gabriela Opltová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zažijte Ameriku úplně jinak. Navštivte neokoukanou zemi s čarokrásnou a divokou přírodou

Dům a zahrada

Užitečné tipy, jak využít použité čajové sáčky v domácnosti

Bydlení

Barva ložního povlečení může ovlivnit víc, než si možná myslíte

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu