Lámou se vám nehty? Výborně zabírá domácí výživný olej

 Krása 
20. června 2019 13:22 / Monika Thomsonová
  0
📷
5 fotografií v galerii
S olámanými nehty moc parády nenaděláte Shutterstock
Zdravé zuby, čistá pleť a pevné nehty patří mezi znaky, které na první pohled vypovídají o celkové dobré kondici a zdravotním stavu. Mohou být také vodítkem pro zjišťování skrytých výživových nedostatků.

Ruce jsou vystaveny spoustě nepříznivých faktorů, které poškozují pokožku i nehty. Ochrana před vnějšími negativními vlivy je velmi důležitá. Stejně důležitá je ale i výživa nehtů. Kromě vyvážené stravy byste měli svoje nehty posilovat oleji pro výživu nehtů nebo pečující lázní.

Připravte si posilující olej 

Co budete potřebovat?

  • Ricinový olej.
  • Vitamín E, který použijte ve formě olejového roztoku.
  • Pistáciový olej. Pro výrobu oleje ho spotřebujete jen malé množství.
  • Tea tree olej, který je důležitý díky svým dezinfekčním a antiseptickým účinkům.

Postup

V čisté a suché nádobce smíchejte 2 ml ricinového oleje, 3 ml pistáciového oleje, 5 kapek vitamínu E a 5 kapek tee tree oleje a důkladně promíchejte. Přelijte do lahvičky se štětečkem, který usnadní aplikaci.

Tento přípravek pak nanášejte pravidelně každý večer na nehty a jejich okolí, pro zvýšení účinku jej důkladně vmasírujte. Brzy pocítíte změnu, směs nehty i okolní tkáně hloubkově hydratuje, předchází třepení a lámání, desinfikuje, a především zpevňuje a posiluje nehtovou ploténku.

Udělejte si olejovou koupel 

Na polámané nehty je skvělá pravidelná olejová koupel. Velmi jednoduše ji připravíte smícháním 200 ml olivového oleje se lžičkou citronové šťávy.

Do olejové lázně ponořte konečky prstů a nechte působit deset minut. Opakujte alespoň dvakrát týdně. (Dále čtěte: Nehty jako dokonalý indikátor zdraví. Při jaké změně byste měli okamžitě vyhledat lékaře).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Naučte dítě lyžovat. Je třeba dodržet pár jednoduchých zásad a zvládnete to

Tech

Apple varoval, že miliony uživatelů iPhonů jsou v současné době bez ochrany

Zavřít reklamu