Vůně skořice přinese zklidnění, navíc má toto koření blahodárný vliv na naše zdraví

 Zdraví 
04. července 2019 06:36 / Jana Jančová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Existují dva různé druhy skořice Shutterstock
Známou starou pravdu, že koření je poklad, potvrzují i rady a tipy, jak lze voňavé ingredience naší kuchyně využít netradičním způsobem. V tomto směru je královnou koření skořice. Ta má na lidský organismus blahodárný vliv a pomůže vyléčit nejeden zdravotní problém.

Skořice má spoustu zdravotních benefitů. Pozor ale na druh, který použijete. Existují totiž dva různé druhy skořice.

Není skořice jako skořice

Existují dva základní druhy skořice. Pravá neboli cejlonská skořice se pěstuje na Srí Lance. Druhou je kassia, která je známá také jako skořice čínská a dováží se z Číny a Indonésie. Ta má silnější aroma a vůni. Je podstatně levnější, v obchodech tedy spíše narazíme na ni než na dražší cejlonskou. Prospěšnější pro naše tělo je ale pravá skořice, která má jemnější a sladší aroma. Proto dbejte na výběr toho správného druhu a využívejte jeho benefitů pro lidské zdraví.

Letní sandály už nebudou problém

Lidé, které trápí plíseň na nehtech, schovávají i v horkých parných dnech své prsty v uzavřené obuvi. Existuje však recept na to, jak se lze účinně této nepříjemnosti zbavit, a to s pomocí skořicového oleje, jehož přípravu snadno zvládne každý. Stačí dva dny louhovat celou skořici v jedné deci ricinového oleje. Pokud výluh následně smícháte s epsomskou solí, máte o zabijáka plísně postaráno.

Porazí chřipku a ještě provoní dech

Hned při prvních příznacích chřipky a nachlazení si uvařte skořicovou kůru, která vám je pomůže zahnat. Do šálku, který do poloviny naplníte vodou, přisypte půl lžičky skořice a nechte 15 minut odstát. Směs poté vypijte a zabalte se do peřin, aby se vaše tělo mohlo pořádně vypotit.

Tento roztok je při prvních příznacích možné také kloktat. Skořice má totiž antibakteriální účinky, navíc je účinná v boji proti zubnímu kazu a onemocnění dásní.

Skořicový olej zažene splín

Nakapejte skořicový olej do aroma lampy tak, aby se mohla uvolnit příjemná vůně, která provoní váš byt, čímž pozvedne vaši náladu. Jde také o skvělou prevenci před depresemi, vůně navíc napomáhá pohodovému usínání.

Podporuje trávení a drží cukr na uzdě

Se skořicí neuděláte krok vedle, pokud se chcete zdravě stravovat a zařadíte toto koření do svého jídelníčku. Má totiž vliv na správné trávení. Současně pomáhá u lidí s cukrovkou udržet správnou rovnováhu cukru v krvi, bojuje i proti jejímu vzniku.

Skořici v boji proti mravencům 

Udělali si z vaší kuchyně mravenci tranzitní území a nemůžete jim to nijak překazit? Řešení je snadné. Nasypte jim na jejich cestičky skořici. Její toxiny na ně mají smrtelný vliv.

Skořice oživí i pokojové květiny

Skořice ničí i bakterie a plísně, které likvidují vaše pokojovky. Proto ji občas přidejte do zálivky, uvidíte, jak budou vaše květiny prospívat. Dále čtěte: Třešně jsou pro většinu lidí elixírem zdraví a navíc jsou vhodné i při dietě.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Trampolína na zahradě představuje stejné riziko jako nestřežený bazén. Nepouštějte děti z dohledu

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu