Má vaše holčička stále chuť na sladké? Možná má kvasinkovou infekci

Kvasinková infekce může potrápit už i děti v plenkách
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Děti 
02. října 2019 13:25 / Depositphotos
  0   0
S kvasinkovou infekcí se mohou potkat nejenom dospělé ženy, ale také malé holčičky. Takový problém je potřeba řešit co nejdříve.

V pochvě žije celá řada různých bakterií, které by měly být v rovnováze. Občas se může stát, že dojde k přemnožení choroboplodných bakterií a kvasinek, které mohou způsobit nepříjemné projevy. Které to nejčastěji jsou?

Pálení a štípání

To, že by vaši holčičku mohla trápit kvasinková infekce, poznáte podle toho, že si stěžuje na štípání a pálení v oblasti genitálií. Okolí může být rovněž zarudlé či opruzené. U malých děvčátek vám může napovědět to, že budou mít větší potřebu se na intimních partiích poškrábat nebo jim bude nepříjemná plena.

Chutě na sladké

Kvasinkovou infekci rovněž velmi často provází bělavý výtok. Ten se usazuje mezi velkými a malými stydkými pysky. Stejně tak může mít dívka často "ušpiněné" kalhotky. Dalšími projevy může být i nadýmání či neodolatelná chuť na sladké. 

Nepříjemné utírání 

Pokud si vaše holčička stěžuje, že ji při utírání stolice něco štípe či pálí v oblasti genitálií, může být původcem plísňové onemocnění, které se šíří z trávicího traktu. Rozhodně je tedy žádoucí dítěti pomáhat s utíráním zadečku po stolici do doby, dokud tuto dovednost ještě nemá zcela zvládnutou.

Léčba

Jestli máte podezření na kvasinkovou infekci, je určitě vhodné se obrátit na dětského lékaře, který může doporučit vyšetření u gynekologa. Ten pak odebere dítěti stěr a pošle jej na rozbor. Podle výsledků se nasadí vhodná léčba. Ta obvykle spočívá v podobě mastičky či čípků.

Důležitá je prevence

Kvasinkové infekci se dá poměrně dobře předcházet. Ještě v době, kdy dítě nosí pleny, je důležité dbát na pravidelnou výměnu. U látkových plen je důležité dobře vybrat vhodný prací prášek, který nedráždí. Jakmile holčičky začnou nosit kalhotky, vybírejte skutečně kvalitní, nejlépe bavlněné. Vyhněte se umělým vlánkům.

Změna stravy

Nejlepší živnou půdou pro kvasinky jsou jednoduché sacharidy. Proto je dobré při podezření na infekci vyřadit z jídelníčku sladké a bílé pečivo. Do stravy dítěte zařaďte více zeleniny, vlákniny a také prebiotika a probiotika. Ta jsou obsažena i v celé řadě potravin, o nichž jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu