Houba reishi: Mocná zbraň a pomocník v prevenci proti rakovině

 Zdraví 
14. listopadu 2019 11:30 / Bronislava Silná
  1
📷
5 fotografií v galerii
Dřevokazná houba rostoucí na listnáčích má výborné účinky Pixabay
Stále více se ukazuje, že lidské zdraví může významně ovlivnit obzvlášť to, co zvyšuje imunitu člověka. Jednou z možností je houba reishi. Máme další informace.

Houba reishi patří mezi choroše. Český název zní lesklokorka lesklá a roste i v České republice. Vedle vlastního sběru a přípravy prášku lze také koupit v lékárně příslušný výtažek. Kvalitně připravený výtažek je zhruba 100x účinnější než samotný prášek z houby.

Co obsahuje

Reishi obsahuje celou řadu látek. Některé dokonce nebyly ještě přesně probádané, neboť jsou velmi složité. Jedná se o různé polysacharidy, betaglukany s významnými účinky na lidské zdraví, dále steroly, kyselinu ganoderovou, kumarin, mannitol a další. V houbě najdeme i fytosteroly, vitaminy, minerály a stopové prvky. Přítomné jsou známé i neznámé antioxidanty. Houba se poměrně intenzivně zkoumá.

Na jaké nemoci působí

Jak bylo uvedeno již v úvodu, reishi má řadu vlivů. Ten nejzákladnější spočívá ve zvýšení imunity. Zde se uplatňuje zejména polysacharid beta-1,3-D-glukan, který zvyšuje počet makrofágů a T-buněk. Vedle toho působí reishi specificky na nádorové buňky. Jednou cestou je zvýšení produkce přirozených interferonů, k němuž dochází i díky přítomnosti germania. Jiným působením je přítomnost sloučenin GLP, které zabraňují vstupu virů do cílových buněk. Antivirotické účinky mají pozitivní vliv i na nemocné rakovinou. Triterpenoidy mají zase silné protizánětlivé účinky.

Jednoduché shrnutí proto zní – reishi účinkuje jak na vážné nemoci, jako je rakovina, tak i na běžná nachlazení, angíny, ale současně pozitivně ovlivňuje zdraví člověka jako celek. Odborníci mluví o zlepšení psychiky, o silném vlivu na jaterní nemoci, zvláště na hepatitidu typu B. Smysl má pro nemocné AIDS, silně působí na oběhové problémy. Účinek je skutečně komplexní a zasahuje ty nejzákeřnější zabijáky současnosti. O nich si můžete přečíst třeba v článku zde.

Možnosti užití

Reishi můžete používat ve formě podrceného prášku z houby. Nejúčinnější je reishi pěstované na dubu. Dále máte možnost zakoupit kapsle v lékárně. Vedle toho existují nejrůznější vychytávky, kde je reishi přimícháno jako doplněk. Příkladem může být zdravá káva, která má snížený obsah kofeinu, ale velký obsah houby.

Jako i v ostatních případech přírodní léčby nelze čekat okamžité výsledky po prvních dávkách. Odborníci se shodují, že významný účinek má podávání reishi po dobu alespoň čtyř týdnů. Základní dávkou je minimálně 100 mg denně, ale něktří doporučují dávky násobně vyšší.

Vedlejší účinky

Reishi může mít i některé vedlejší účinky, které ukazují na to, že je opravdu účinné. Někdy se vyskytuje na začátku užívání mírné podráždění v oblasti břicha. Může se dostavit sucho v ústech, někdy se objevuje častější krvácení z nosu. Benefity samozřejmě převažují. Každopádně se o konkrétním použití poraďte se svým lékařem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Tipy na vánoční dárky

Tech

Takzvaný projekt Manhattan byl vyvrcholením snahy Američanů o sestrojení a použití jaderné bomby. Na konci...