Chcete mít krásně tvarovaná lýtka? Zkuste jednoduché a účinné cviky

Mít krásně vytvarovaná lýtka je snem každé ženy
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Krása 
10. listopadu 2019 18:04 / Depositphotos
  0   0
Mít krásné nohy, které lze vystavovat v kratší sukni, je snem snad každé ženy. Pokud vás trápí silnější lýtka, vyzkoušejte pár cviků, kterými můžete jejich objem zmenšit. Stačí jen pár minut denně a již příští léto okouzlíte dokonalýma nohama.

Zatímco s nadměrným tukem nám pomůže zejména úprava jídelníčku, s tvarováním a zpevňováním různých částí těla právě cvičení. Pro nohy jako z přehlídkového mola je prostě třeba něco i dělat. Ty správné cviky nám mohou pomoci vyformovat vnitřní i vnější stehna, hýždě i lýtka.

Jak správně cvičit?

Cvičit byste měly nejméně hodinu po posledním jídle. Hodinu před cvičením se také doporučuje vypít malý šálek černé kávy a samozřejmě nejdůležitější ze všeho je řádné protažení svalů, abyste předešly zranění nebo křečím. Nezapomeňte také na pevnou obuv, bude se vám určitě hodit.

Dělejte rychlé a drobné krůčky

Podobným způsobem se rozehřívají i fotbalisté. Postavte se s nohama rozkročenýma na pevnou podložku (asi 30 cm od sebe) a začněte s rychlým během na místě. Horní část těla, včetně břišních svalů držte zpevněnou a cvik provádějte několikrát za sebou nejméně v desetisekundových intervalech. Můžete vyzkoušet i variantu s nohama u sebe.

Výpony na špičky

Výpony se používají nejen pro zpevnění lýtek, ale i stehen. Postavte se na jednu nohu, druhou pokrčte a držte ve vzduchu. Na noze, na které právě stojíte, udělejte třikrát po sobě výpon na špičku a pak nohy vystřídejte. Tento cvik opakujte nejméně šestkrát, nohy střídejte. Nezapomeňte zpevnit horní část těla.

Jiná variace výponů

Vzpřímeně se postavte na podložce. S výdechem se co nejvýše vytáhněte na špičky, s nádechem se vraťte zpět. Nedotýkejte se země patami a cvik znovu opakujte. Už po 10 či 20 cyklech svaly lýtek pořádně ucítíte. 

Výskoky

Tento cvik je náročnější, než první dva a vyžaduje více energie. Opět zpevněte horní část těla, včetně břišních svalů, rozkročte se a začněte s malými poskoky. Jejich výši měňte, například první dva nebo tři udělejte nízké, další výskoky mohou být vyšší. Poskoků udělejte alespoň patnáct a opakujte dvakrát až třikrát.

Pomohou i běžné činnosti

Možná byste to ani neřekly, ale s tvarováním lýtek vám pomohou i běžné činnosti. Vyměňte například výtah za chůzi po schodech. Během kráčení po schodech si totiž rýsujete hýždě, stehna i lýtka. To jsou tři mouchy jednou ranou. Pokud navíc vedete spíše sedavý způsob života, schody jsou perfektní cestou, jak zařadit do života více pohybu.

Kromě toho na lýtka intenzivně působí například i skákání přes švihadlo a chození po špičkách. Pak už na řadu přicházejí speciální cviky zaměřené na procvičení daných partií těla. Chcete si vylepšit postavu? Zkuste tyto tři tipy.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko. Máte ho na dosah ruky

Dům a zahrada

Hydroponickým způsobem můžete pěstovat česnek a cibuli po celý rok

Bydlení

Jak rychle vyčistit pračku. Pomoc najdete v myčce nádobí

Zavřít reklamu