Lepší sex si ženy užijí s manžely, než s milenci na jednu noc

V dlouhodobém vztahu partneři vědí, co je vzrušuje
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Vztahy 
08. listopadu 2019 14:49 / Depositphotos
  4   1
Přestože sex na jednu noc již někdy prožilo zhruba 66 % lidí, obzvláště ženy s ním nejsou spokojené. Více než třetina žen dokonce sexu na jednu noc lituje. Nejnovější americký výzkum navíc zjistil, že kvalitnější sex s častějšími orgasmy a větším uspokojením si ženy užívají s manžely a dlouhodobými partnery, než s náhodnými jednodenními známostmi.

Podle průzkumu společnosti Zava prožilo alespoň jednou sex na jednu noc 66 procent lidí. Evropští muži průměrně mívají 6 takových dobrodružství, ženy 4, u Američanů je skóre o něco vyšší: 7 pro muže, 6 pro ženy. Obzvlášť ženy však s náhodným sexem většinou nebývají spokojené. Podle stejného průzkumu byl sex na jednu noc zcela uspokojivý jen pro 16 procent Evropanek a 18 procent Američanek.

Dle jiného výzkumu odborníků z Norwegian University of Science and Technology z loňského roku dokonce 35 procent žen sexu na jednu noc lituje. U mužů je to přitom jen něco kolem 20 procent. „Větší pocit viny u žen bývá obvykle dán výchovou a kulturními zvyklostmi, které stále oceňují spíš sexuálně umírněnější ženy. Ženám navíc hrozí vážnější důsledky náhodného sexu v podobě neplánovaného těhotenství a obecně jsou také vnímavější k hrozbám sexuálně přenosných chorob,“ komentuje Adam Durčák, který se zabývá zdravou sexualitou.

Zadané ženy si užijí o 15 procent více orgasmů

Vědci navíc zjistili, že lepší sex si ženy užívají s manžely a dlouhodobými partnery než s náhodnými známostmi. To potvrdila nová studie odborníků  z Florida University uveřejněná v odborném žurnálu Journal of Sex Research. Průzkum zjistil, že ženy v dlouhodobém partnerském svazku zažívaly o 15 procent více orgasmů než ty, které žádného stálého partnera neměly.

„Partneři v dlouhodobém svazku se obvykle již dobře znají a vědí, co je navzájem v sexu uspokojuje. Ženy také často potřebují k dosažení orgasmu poněkud sofistikovanější přístup, který se jejich partneři nejprve potřebují naučit, aby je dovedli k uspokojení. A to se většinou během jedné noci nestane. V neposlední řadě jistě hraje roli i emoční pouto mezi sexuálními partnery. Láska zkrátka sexu dodává šťávu,“ vysvětluje Adam Durčák s tím, že je třeba si ale uvědomit, že vzrušení a vášeň, která je přítomna při sexu na jednu noc, zase často chybí v dlouhodobých vztazích. „Proto je v páru důležité zkoušet nové praktiky, přístupy, pomůcky či polohy. Obecně se tedy více snažit v sexu vymyslet kreativnější věci,“ uzavírá Durčák. Dále čtěte: Dlouhé období bez sexu se může negativně projevit na vašem těle.

Zdroj: Růžový slon

Mirka Malá | inStory.cz
Témata: sex, vztahy, partneři, erotika
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu