Omladit ruce či nohy zvládnete i sami. Stačí si doma přichystat účinný zábal

Ruce i nohy můžete doma snadno omladit
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
13. listopadu 2019 07:10 / Depositphotos
  1   0
Rukám a nohám lidé na rozdíl třeba od vlasů nebo obličeje nevěnují patřičnou pozornost. Často pak tyto části těla trpí nadměrnou námahou a je to na nich znát. Pokud však hodláte vašim rukám či nohám dodat novou šťávu, můžete tak učinit v pohodlí svého domova. Výsledek vás překvapí.

Původní krásu dokáže rukám i nohám vrátit obyčejný parafínový zábal. Někdo si tuto omlazující lázeň dopřává pravidelně v kosmetickém salonu. Nemusíte ale nikam chodit a utrácet zbytečně peníze. Když si pořídíte pár věcí, budete si moci parafínový zábal dělat, kdy budete chtít a za zlomek ceny.

Parafín je speciální vosk, který vzniká při destilaci ropy. Nemá žádnou barvu a je bez zápachu. Používá se v kosmetice, ale i například při výrobě svíček, v lázeňství, lékařství nebo ve stavebnictví. Parafíny lze pořídit čisté, ale i doplněné o vitaminy a aromatické oleje.

Zdravotní i estetické účinky

Parafínové zábaly na ruce jsou blahodárnou procedurou, která kombinuje jak zdravotní, tak i estetické účinky, a jsou účinné již od první aplikace. Co lze od parafínového zábalu očekávat:

 • zlepší se prokrvení pokožky
 • svaly a klouby se uvolní
 • pokožka bude jemná a vypnutá
 • ruce či nohy budou hladké a odpočinuté
 • pokožka se příjemně prohřeje
 • nehty budou zpevněné a vyživené

Velkou výhodou parafínového zábalu je, že jej můžete aplikovat tak často, jak jen budete chtít, nejlépe alespoň 1x měsíčně. O tom, že lze parafín využít i při artróze, jsme psali zde.

Jak parafín používat

Parafín se rozpouští při teplotě 52 - 55 °C a umí perfektně zadržovat a předávat teplo. Pokud chcete účinek zábalu zesílit, je dobré si před ním aplikovat peeling na ruce, který vám pomůže odstranit odumřelé buňky. Pak na několik sekund ponořte ruce do rozehřátého parafínu až po zápěstí. Poté ruce vyjměte a opět ponořte, dokud vosk rovnoměrně nepřilne k pokožce. Ruce si poté zabalte do plastikového sáčku a ručníku, aby teplo déle působilo. Po 10 až 20 minutách stáhněte parafín z rukou. Nakonec promažte ruce vyživujícím krémem.

Co si budete muset pořídit

 • parafínovou vaničku
 • 2 - 3 kila parafínu podle tvaru a objemu vaničky
 • 2 igelitové sáčky
 • froté rukavice nebo ručníky
 • vyživující krém na ruce

Parafínová vanička

Podle toho, jak často si budete parafínový zábal dělat, zvažte investici, kterou do této kosmetické procedury hodláte investovat. Parafín lze pořídit v nádobě, ve které se dá vosk rozpustit i pouhým vložením do hrnce s horkou vodou. Existují ale také parafínové vaničky s termostatem i bez něj, kde se parafín rozpustí komfortněji. Levnější modely seženete do tisícikoruny, za ty dražší pak zaplatíte i více než dvojnásobek. Samotné parafíny lze pak sehnat v různém cenovém rozpětí, záleží na tom, zda zvolíte čistý či s vůní a vitaminy. Obvykle ale za půl kilogramu zaplatíte kolem 130 korun.

Ať už si pořídíte jakoukoliv vaničku, vždy myslete na svou bezpečnost a teplotu rozpuštěného parafínu opatrně vyzkoušejte, než do lázně ponoříte celé ruce či nohy.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Kočky se mohou snadno přehřát. Pomozte jim překonat horké letní počasí

Bydlení

Pokud jste našli na oblečení skvrny od trávy, můžete je vyčistit hned několika způsoby

Zavřít reklamu