Líčení podle barvy vlasů. Co nejvíce sluší brunetám, blondýnám a co rusovláskám?

 Krása 
16. prosince 2019 09:17 / Hana Jordánová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Současné líčení je velmi benevolentní v použití barev Depositphotos
Kouřové líčení jde znovu do módy. Mnohé ženy se tohoto stylu líčení obávají, výsledek podle nich nebude takový, jaký si představují. Je to ale úplné zbytečné. S kouřovými očními stíny se dá opravdu kouzlit na mnoho způsobů a technika se dá snadno naučit. Navíc je můžete použít téměř na každou příležitost, více či méně intenzivně podle okolností.

Důležitý je správný přechod tmavé a světlé oblasti víčka. Hranice je velmi tenká a přechod musí být velmi nenásilný. Dobře si s tím pohrajte. Pokud se vám to nepovede, raději se odličte a začněte znovu.

Jak se tedy správně nalíčit

Nezapomeňte na nanesení podkladové báze na celé horní víčko. Díky tomu se po dlouhou dobu stíny nerozmažou. Pokračujte nanesením vybraného očního stínu, jak již bylo výše řečeno směrem od vnitřního oka ven, kde by stín měl být nejintenzivnější. Stín však vykreslete pouze na pohyblivou část víčka. Respektujte tvar oka.

Základní barvu naneste pěnovým štětcem na oční stíny, dalšími jemnými štětci vylaďte intenzitu, přechody a stínování do ztracena. Se stínováním si skutečně vyhrajte, abyste vypadala co nejpřirozeněji. Podle módních odborníků je dnes povoleno téměř všechno, střídání tónů stínů nebo použití třpytek. Samozřejmě jako všude, i zde je určitá hranice.

Nové trendy

Věděli jste, že v Asii jsou nyní populární kouřové oční stíny v oranžové barvě? To u nás v Česku se držíme konzervativnějších barev. Hnědé stíny spolu s šedivými patří k těm nejoblíbenějším. Tmavší tóny šedé až černé se hodí spíše do společnosti, univerzálnější, a to třeba i na denní nošení, jsou stíny hnědé, ať v teplém nebo studeném podtónu. Je třeba ale zdůraznit, že kouřové líčení je výrazným prvkem vašeho celkového make upu.

Jak se nalíčit podle barvy vlasů

Stojíte ráno nebo před odchodem na večírek před zrcadlem a marně přemýšlíte, jak se nalíčit, abyste vypadala dobře? Možná vám pomůže řídit se barvou vašich vlasů. Jaké líčení by měly zvolit blondýnky, zrzky či brunetky?

Blondýnky

Blondýnky mají výhodu, že jim sluší téměř vše. Ať už líčení à la žena vamp s černými linkami a rudou rtěnkou, tak také jemný princeznovský make-up. Pro oči blondýnek se pak nejlépe hodí stíny v šedých tónech nebo perleťové. Rtěnky vybírejte ve škále růžové, často stačí jen lesk s jemným nádechem barvy. Nezapomeňte si zvýraznit obočí a řasy!

Rusovlásky

Rusovlasé ženy a dívky používají většinou zelenou barvu a je pravda, že v kombinaci s rusými vlasy působí efektně. Slušet vám ale budou také hnědé, zlatavé a měděné stíny, podle barvy vašeho oufitu. V podobných tónech hledejte i linku, měla by být maximálně o dva stupně tmavší než stíny. Černým linkám se vyhněte, působily by na vás moc tvrdě. Rtěnku volte v meruňkových a oranžových tónech, skvěle na vás bude vypadat i rudá.

Brunetky a černovlásky

Brunetky mají výhodu hlubokých očí, které s pomocí správného líčení mohou ještě zvýraznit. Obecně platí, že čím světlejší vaše vlasy jsou, tím světlejší by měla být i vaše víčka. Ke světlé až středně hnědé hřívě zkuste namixovat olivově zelenou s tmavší hnědou. Tmavovlásky mohou pro večerní líčení zkusit i tmavě modré nebo vínové stíny. Slušet vám bude i kouřové líčení, i když je velmi výrazné, a tak si na sebe budete muset chvíli zvykat.

Chybu neuděláte ani s vínovou nebo rudou rtěnkou, to jsou barvy, které vám půjdou nejlépe. Pozor ale na líčení očí, zvolte buď výrazná ústa, nebo oči, ať nevypadáte jako klaun. Vyvarujte se světlých a růžových rtěnek. Těmito tipy se pak mohou řídit i černovlásky.

Pro všechny ale platí – všeho s mírou. Odstíny vybírejte s citem a s ohledem na příležitost, na kterou se líčíte. I zde platí, že méně znamená více. Zvolíte-li výrazný make up, buďte střízlivější ve výběru rtěnky a naopak.

Důležitá pravidla nakonec

Ať se už líčí blondýna, či bruneta, na ples nebo do zaměstnání, dbejte na tato pravidla.

  • Základní pravidlo stínování – žádné ostré přechody. Stíny vždycky rozetřete doztracena. Pomoci si můžete i dokreslením světlé (až neutrální) barvy třeba až pod obočí.
  • Kouřové líčení můžete podpořit kajalovou tužkou, kterou orámujete oči.
  • Doporučujeme nakreslit výraznější vnější linku, na horním víčku o něco silnější.
  • Po nanesení očních stínů dolaďte oči řasenkou a dokreslete obočí. S líčením rtů to pak nepřehánějte, jeden výrazný prvek v líčení. O správném odličování si přečtěte zde:
    Nepřidělávejte si zbytečně vrásky na tváři. Mnoho žen to dělá špatným odličováním.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová předhodila fanynkám svého bratra Cyrila. Její holčičky ho hned začaly obdivovat

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná