Důvody pro nošení či nenošení podprsenky a jaký to má vliv na pevnost prsou

 Zdraví 
14. ledna 2020 08:19 / Blanka Štiková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Každá žena touží po pevných prsou Depositphotos
Bez podprsenky si asi žádná žena nedokáže představit svůj den. Je to módní i praktický kousek oblečení, díky kterému se žena cítí lépe v práci, ve společnosti, v ložnici či při sportu.

Doma je však nejpohodlnější chodit bez podprsenky. Je zdravější chodit s podprsenkou nebo bez ní? Kdy bude vaše pokožka hezčí a kdy budete mít pevnější prsa?

Důvody pro nošení či nenošení podprsenky

Jak je to s pevností prsou

Každá žena touží po pevných prsou, ale asi ne každá žena tuší, že i podprsenka může mít vliv právě na pevnost ňader, ovšem asi opačně, než by se asi dalo předpokládat. Pokud se domníváte, že podprsenka podporuje pevnost prsou, pak se možná budete divit. Překvapivé závěry odhalil francouzský vědec Jean-Denis Rouillon, který strávil 16 let studií zdravotních přínosů podprsenek.

Podle Jeana-Denise Rouillona nezískávají prsa žádnou výhodu, když je jim odepřena gravitace, proto jsou podle něj z hlediska pevnosti prsou v podstatě podprsenky k ničemu. Kvůli nošení podprsenky jsou prý prsa dokonce povislejší než bez ní. Proč? Podprsenky totiž prý omezují růst prsní tkáně, a to může způsobit mnohem rychlejší chřadnutí prsou. Podprsenkou tedy možná pevnosti ňader nedocílíte, spíše naopak.

Jak mít zdravější pokožku

Možná může špatný výběr podprsenky ovlivnit i kvalitu vaší kůže. Jak? Pokud máte prodyšnou a kvalitní podprsenku, pak vaše kůže tolik netrpí, ale časté nošení neprodyšné a nekvalitní podprsenky vám může způsobit nejen alergickou reakci či podrážděnou kůži, ale dokonce i potničky či odřeniny. Platí zde zásada, že když pokožka dobře dýchá, tak vypadá lépe. Pokud tedy budete více chodit bez podprsenky, bude vaše pokožka možná působit zdravěji a bude také na pohled hezčí.

Jak je to s bolestmi

S častým nošením nepohodlné podprsenky se vám nemusí vyhnout ani bolesti. Jakto? Pakliže máte perfektně padnoucí podprsenku, vaše záda a ramena tolik nenamáháte, pokud vám ale vaše podprsenka nepadne příliš dobře, pak jen zvýšíte zátěž ramen a k tomu budete přetěžovat také vaše zádové svaly. Když se něco dlouho zatěžuje, tak po čase začnou i bolesti, k bolestem zad se pak mohou navíc přidat také bolesti hlavy. Při výběru podprsenky si tedy raději dejte pořádně záležet anebo zkrátka spodní prádlo častěji odkládejte.

Závěrem

Je jen na vás, zda raději nosíte či nenosíte podprsenku a jaký typ podprsenky volíte, ale možná by vám neuškodilo, dát alespoň občas přednost pohodlí a podprsenku buď odložit nebo alespoň volit tu volnější. Navíc se díky tomu třeba budete cítit lépe a třeba budete mít i pevnější prsa. Dále čtěte: Běhání ve městě. Možná budete hodně překvapeni, kolik škodlivin vdechujete.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít