Nejnovější studie tvrdí, že lidé s nadváhou mají spokojenější vztah i více sexu

Lidé s nadváhou jsou prý v životě šťastnější
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Vztahy 
13. ledna 2020 16:15 / Depositphotos
  0   0
Nejen muži, ale i ženy s nadváhou si oproti těm hubenějším užívají více sexu. Zjistila to nejnovější studie britských odborníků, která se pravděpodobně jako vůbec první spojitostí mezi váhou a sexuálním životem zabývala. Muži s vyšším BMI mají často spokojenější partnerský vztah a též je méně trápí různé vzhledové mindráky. A to jim právě v ložnici přidává potřebnou sebedůvěru.

Štíhlá postava rovná se atraktivnější vzhled, a to se rovná bohatšímu a lepšímu sexuálnímu životu. Tato rovnice dle nejnovějších poznatků minimálně u mužů neplatí. Patrně první odborná studie, která zkoumala vztah mezi tělesnou váhou a sexuálním životem, odhalila, že u mužů s nadváhou byla oproti těm štíhlým až o třetinu vyšší šance, že si v týdnu před provedením průzkumu užili partnerský sex.

Muži s vyšším BMI zároveň vykázali i četnější frekvenci pohlavních styků. To samé platí i u žen. Podle studie mají ženy s nadváhou také o 16 procent vyšší pravděpodobnost, že budou mít více sexu než štíhlé kolegyně.

Muži s nadváhou jsou spokojenější ve vztahu a nemají mindráky

Mezi hlavními důvody, proč si muži s nadváhou užívají více sexu, odborníci zmínili fakt, že se mezi nimi vyskytuje mnohem méně těch s mindráky, což jim v ložnici přidává potřebnou sebedůvěru. Muži s nadváhou také častěji bývají ve spokojeném partnerském vztahu. „Toho je důkazem sama jejich vyšší váha, s níž si nedělají hlavu právě proto, že již nejsou ,na lovu´, a místo toho si užívají častý sex s manželkou či dlouhodobou partnerkou,“ upřesnil Adam Durčák, který se zabývá zdravou sexualitou.

S obezitou mohou přijít sexuální dysfunkce

Na druhou stranu může ovšem zejména výraznější nadváha či obezita milostnému životu mužů uškodit, neboť se s ní mohou pojit problémy se sníženým libidem i výkonem. Výzkumy rovněž prokázaly spojitost obezity s erektilní dysfunkcí. „Pro to, aby si lidé užívali častý a uspokojivý sex, nemusejí nutně dennodenně dřít v posilovně a při každém kile navíc se pouštět do drastických diet. Obvykle si stačí držet normální zdravé BMI, nebo alespoň nespadnout do mezí obezity. Máte-li mírnou nadváhu, ale i tak jste ve svém těle spokojeni, není nutné se hned vrhat do hubnutí. Kladný vztah k vlastnímu tělu je pro kvalitní sex velmi důležitý,“ dodal Adam Durčák. Dále čtěte: Pokud se doma hádáte o hloupostech, máte podle vědců šanci na dlouhodobý spokojený vztah.

Mirka Malá | inStory.cz
Témata: sex, vztahy, nadváha, obezita
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

Zavřít reklamu