Pokud se doma hádáte o hloupostech, máte podle vědců šanci na dlouhodobý spokojený vztah

 Vztahy 
06. ledna 2020 07:40 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Hádky o hloupostech značí dobrý vztah Depositphotos
Hádáte se doma s partnerem? Pokud se vaše hádky týkají jen maličkostí, pak podle amerických vědců máte šanci na dlouhodobý spokojený vztah.

Nejnovější studie odborníků z univerzity v americkém Tennessee se zaměřila na zkoumání problémů šťastných manželských párů a zjistila, že za jejich úspěšným vztahem může stát odlišný přístup k hádkám.

Neplatí přitom, že by se spokojení a dlouhodobí partneři nehádali vůbec, ovšem vyhýbají se hádkám ohledně věcí, které nemohou zdárně vyřešit, nebo ohledně záležitostí, které považují za obzvlášť citlivé.

Podle závěrů studie se partneři ve šťastném a stabilním vztahu hádají spíše o maličkosti, jakými jsou rozdělení prací v domácnosti nebo trávení volného času. Strategicky si tak vybírají témata, kde mají velkou šanci najít řešení.

Naopak se vyvarují vážných, hlubokých témat, která příliš neovlivní. Trochu překvapivé je, že se vyhýbají i diskuzi o partnerově či partnerčině zdraví a intimním tématům. Studie si to vysvětluje tím, že hádky ohledně těchto záležitostí mohou partnery emocionálně ranit či ztrapnit, což by mohlo podkopat jejich sebedůvěru a důvěru ve vztah obecně.

K intimním tématům je potřeba přistupovat šetrně, s taktem a pochopením, čímž lze minimalizovat riziko, že debata přeroste v hádku, která by potenciálně mohla vztahu uškodit.

Obecně tedy platí, že čím více hádek o nepodstatné věci ve vašem vztahu je, tím stabilnější váš vztah či manželství bude. Dále čtěte: Dostaly jste od svého partnera fotku jeho penisu? Prozradí to o něm mnohé.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Nechte své vlasy odpočinout a zbavte se šamponu. Porostou rychleji a nebudou vám tolik vypadávat

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...