Acerola, zvaná též tropická třešeň, vás může postavit na nohy

 Zdraví 
24. ledna 2020 12:02 / Bronislava Silná
  0
📷
4 fotografie v galerii
Acerola má svůj domov v Brazílii a je plná vitaminu C Pixabay
Acerola, zvaná též tropická třešeň, pochází z brazilských pralesů. Třebaže u nás není doma, může i nám přinést mnohé zdravotní výhody. Čtěte dál pro podrobnější informace.

Název tropická třešeň vychází z podobnosti plodů aceroly s klasickou třešní. Plody jsou drobnější a červené. Vzhledem k tomu, že se musí konzumovat během několika dnů po sklizni, jen výjimečně se s nimi setkáme v čerstvém stavu. Obvyklá je proto acerola v prášku.

Co všechno acerola obsahuje

Acerola je významným zdrojem vitaminu C. Najdeme jej v ní zhruba 30x víc než v pomerančích. Také je zde obsažen draslík, fosfor, hořčík, měď, selen, sodík, vápník zinek i železo, riboflavin, vitamin A a kyselina listová. Další prvky nejsou sice obsaženy v koncentraci, která by stačila pokrýt jejich denní spotřebu, ale určitě je příznivé, že se pomocí aceroly do těla dostanou alespoň v určité koncentraci, ale zejména v přírodní formě. Tuto výhodu využijete i v případě vitaminu C. Ten syntetický nebude fungovat zdaleka tak dobře jako přírodní.

K čemu se acerola hodí

Vitamin C má řadu příznivých účinků. Více o jeho účincích si přečtěte zde. Podporuje imunitu. Acerola se tak hodí jako prevence různých onemocnění, při rekonvalescenci, při zánětech, srdečních potížích, tuberkulóze, revmatismu, anémii, ale také při léčbě rakoviny jako podpůrný prostředek, protože bylo zjištěno, že obsahuje látky, které ničí rakovinné buňky. Acerola také zvýší účinky doplňků stravy, které mají za cíl snížit špatný cholesterol. Tropická třešeň vás zbaví též únavy a zlepší váš zdravotní stav i proto, že pomáhá správnému vstřebávání polysacharidů ve střevě.

Způsob užívání

Protože konzumace čerstvých plodů u nás není možná, lze využít jen produkty z lékárny, které jsou k mání v podobě prášku či kapslí. Dávkování je uvedeno na konkrétním výrobku. Obvykle je vhodné prášek vmíchat do nějakého zdravého nápoje či pokrmu, který se tepelně neupravuje, aby se nepoškodil vitamin C. Vhodné jsou jogurty, džusy, smoothie, čaj nebo jen do teplé vody.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech