V boji proti koronaviru mohou pomoci i běžné prostředky
Laboratoře na celém světě nyní pracují na vývoji léku na Covid-19 nebo alespoň vakcíny. Přitom mnohé skutečnosti jsou nasnadě, jen o nich nechceme slyšet.
Dlouhodobě budovaná imunita
Člověk odchovaný západní medicínou je v zajetí mýtu, že věda na každou nemoc najde lék, který stačí podávat ve formě tablet nebo infuze a vše se tím vyřeší. Měli bychom si konečně připustit, že takto jednoduché to není a věnovat se budování solidní imunity. Zdravý imunitní systém pomůže člověku překonat nejen koronavirus, ale i jiné choroby. Víme dobře, že vědci dávají třeba i rakovinu do jasné souvislosti se sníženou imunitou. Jestliže tedy známe už léta správné postupy, jak tělo obrnit, proč je více nevyužíváme?
Využití vitaminů
Další skutečností je fakt, že i běžné vitaminy jsou v boji s nákazou účinné. Ony jsou totiž účinné v boji s jakoukoli nákazou. Z New Yorku přicházejí informace o podávání vysokých dávek vitaminu C nitrožilně. Tento postup ale nespadl z nebe. Již léta se ví, že na různé nemoci tento zcela běžný prostředek zabírá. Dokonce se vysoké nitrožilní dávky vitaminu C dají používat i při léčbě rakoviny. Je proto s podivem, že se už dávno tento postup více nerozšířil.
Ještě jinou možností je kombinovat podávání preventivních dávek vitaminu C perorálně a také vitaminy řady B. Tento postup umožňuje držet na uzdě tzv. homocystein. O celé problematice jsme už psali dříve, zkuste se proto podívat na starší článek a zamyslete se, zda i tento postup nemůže být dobrou prevencí onemocnění.
Zdravý životní styl
Je jasné, že není mnohdy ani potřeba do sebe cpát mnoho syntetických vitaminů, pokud se soustředíte na zdravý životní styl, který zahrnuje konzumaci množství syrové a zejména listové zeleniny, ale také množství přirozeného vitaminu C. Pokud budete mít vedle toho i dost pohybu, bude vaše tělo připraveno na boj s nemocí. Tohle všechno se týká i osmdesátníků. Možná také znáte lidi, kteří navzdory vysokému věku jsou čilí, svěží a máte pocit, že se o ně vlastně ani tolik nebojíte. Jde ovšem o to, aby zdravotnictví dokázalo podržet lidi oslabené a jinak nemocné.
Výhled
Až uplyne rok či dva, budeme mít jistě proti koronaviru vakcínu. Tu máme ostatně proti chřipce i třeba klíšťové encefalitidě. Je s podivem, jak málo lidí tuto možnost využívá, a to i v kategorii ohrožených. Bude proto jistě zajímavé zjistit, jak se budeme jako lidstvo chovat a zda využijeme nových možností, které nám očkování proti nemocem dává. Pomůžeme tím totiž chránit nejen sebe, ale také druhé.