Móda nezaspala ani během pandemie. Z roušek se stává módní doplněk

Lidé se snaží sladit roušky s jejich oblečením
📷
Dalších 9 fotografií v galerii
 Móda 
18. dubna 2020 08:02 / Instagram
  2   0
Dříve se roušky nosily výhradně v nemocnicích. Nyní je kvůli koronaviru začíná používat na veřejnosti téměř celý svět. Jde však o nedostatkové zboží, takže si je lidé začali šít sami. Někteří jedinci ukázali, že jsou skutečně kreativní. Dokáží si ušít roušku tak, aby se jim hodila k outfitu, nebo si alespoň nějakou extravagantní koupí.

V České republice je momentálně povinné nosit roušky. Ve většině zemí světa tomu tak ještě není, ale mnozí nosí roušky i dobrovolně. Někteří se z roušek snaží udělat přednost, berou je jako módní doplněk.

Účinnost ušitých roušek

Koronavirus je vysoce infekční onemocnění a přenáší se kapénkami. Proto je potřeba chránit se rouškami. V současné době se však vedou debaty o tom, jakou účinnost ručně ušité roušky mají. Koronavirus je totiž možné vdechnout i přes roušku. Většina se shodne na tom, že ideální pro boj s koronavirem jsou respirátory. Těch je však nedostatek.

Navzdory debatám a protichůdných názorům odborníků se někteří rozhodli pro ochranu zdraví roušky nosit a mnozí si z nich dělají módní doplňky. Některé módní značky se chopily této příležitosti a začaly vyrábět roušky z různých materiálů a barev.

Kritika značkových roušek

Na jedince, kteří nosí roušky s logem své oblíbené značky, se snesla kritika. Pochopitelně se to někomu může jevit jako krajně nevhodné a povrchní. Přece jen se roušky nosí kvůli pandemii, která ničí ekonomiku a lidské životy.

Má to však i druhou stranu mince. Influenceři tímto způsobem nošení roušek propagují. Ačkoliv nosí extravagantní roušky, dávají tím ostatním lidem najevo, aby si roušky také nasadili a ochránili tím sebe i ostatní.

Roušky jako způsob sebevyjádření

Roušky se pomalu ale jistě začínávají stávat součástí módy. Někteří lidé si kupují či šijí extravagantní roušky s různými tvary a barvami. Berou je jako formu estetického sebevyjádření. Z pohledu veřejného zdraví samozřejmě nezáleží, jak rouška vypadá.

Primární funkcí je zabránit šíření koronaviru. Pro mnohé však hraje roli i sekundární funkce. Lidé, kteří v rouškách spatřují sebevyjádření, se snaží od ostatních jedinců nějak odlišit. Málokdo chce v dnešní době zapadnout v davu. Dále čtěte: Jaké sluneční brýle jsou letos trendy?

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Dům a zahrada

Máte-li doma alergika toužícího po zvířátku, pořiďte mu vodní želvu. Pohled na jejich život je...

Bydlení

Pokud máte možnost, pořiďte si domů infrasaunu. Její léčebné účinky mají opravdu velký vliv na naše...

Zavřít reklamu