Milovníci čaje zbystřete. Některé čajové sáčky obsahují mikroplasty

 Zdraví 
15. dubna 2020 08:58 / Mirka Malá
  0
📷
3 fotografie v galerii
Čajové sáčky obsahují mikroplasty Depositphotos
Není čaj jako čaj. Pokud si rádi připravujete čaj ze sáčků, dávejte pozor. Některé totiž mohou obsahovat mikroplasty.

Milovníků čaje je mnoho, ovšem ne všichni si doma nebo v práci připravují svůj oblíbený nápoj ze sypaného čaje. Většinou si čaj uvaříme ze sáčků, které ovšem nemusejí být vždy nezávadné.

Sáčky je třeba rozlišovat

Čajové sáčky nejsou všechny stejné. To znamená, že ne každý sáček musí nutně obsahovat mikroplasty. Než si tedy koupíte novou krabičku čaje, prozkoumejte, z čeho jsou sáčky vyrobeny.

Pozor ale dejte především na tzv. pyramidové sáčky. Ty totiž většinou plast skutečně obsahují. Naopak bezpečné jsou ty sáčky s čajem, které jsou vyrobeny z papíru.

Takže napříště se zajímejte o to, zda je váš čaj v papírových sáčcích, v plastových, v sáčcích z přírodního materiálu nebo ještě v kombinaci různých materiálů, včetně plastu.

Jenomže všichni výrobci se nechlubí informacemi o sáčcích na etiketách, a tak je někdy těžké určit, které jsou vlastně ty "zdravé". Obecně lze ale říci, že plastové sáčky jsou průhledné nebo vypadají jako hedvábné.

Do čaje se ze sáčku vyplavují miliardy částic

Nedávná studie sáčkových čajů vědce docela překvapila. Poté, co si uvařili čaj z plastového sáčku a podrobili ho expertíze, zjistili, že v čaji plavou doslova miliardy plastových částic.

Vědci v čaji našli mikroplasty, které jsou tenčí než lidský vlas, ale také nanoplasty, které jsou ještě 1 000krát menší.

Nicméně faktem zůstává, že vliv plastů na lidské zdraví není dosud zcela prozkoumán, nebo přinejmenším tyto informace v naší době plastové nejsou veřejné. Především z toho důvodu, že plasty zcela jistě požíváme ještě z dalších potravin, je ale důležité, abychom jich do těla dostali co nejméně. A pokud víme, kde se vyskytují, můžeme je sami eliminovat. Tak jako v pytlíkovém čaji. Dále čtěte: Nenápadný libeček posílí vaše klouby, plíce a ochrání vás před ledvinovými kameny.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Jurského parku, Sam Neill, odhalil, že trpěl rakovinou: Těší mě, že jsem naživu, říká

Styl

V boji proti vráskám a ochablé stárnoucí pokožce, vsaďte na mikrojehličkovou terapii. Stimuluje tvorbu...

Tech

Největší nukleární ponorky světa: Ruské Akuly a Boreje