Jak se podle odborníků můžeme zbavit vrásek od smíchu

Vrásky od smíchu lze regulovat
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
31. srpna 2020 12:39 / Depositphotos
  0   0
Takzvané vrásky od smíchu kolem úst, nebo také mimické vrásky, se tvoří od spodní části nosu až po strany našich úst. Zprvu to vypadá docela hezky, ale s postupem let se tyto vrásky pro mnoho žen stávají nepřítelem.

Přitom tyto vrásky jsou poměrně atraktivní a ve skutečnosti jsou také známkou  šťastného života naplněného radostnými okamžiky, a v neposlední řadě rovněž veselou náladou. Ale to nemění nic na tom, že některé ženy se jich chtějí zbavit. Odborníci nám proto poradí, jak s vráskami od smíchu naložit.

Kdy se objeví vrásky od smíchu?

Určitě je nebudete mít ve dvaceti. "Postupem času se ale začne ztrácet kolagen a elastin v kůži,“ říká Mona Gohara, MD a docentka dermatologie na Yale School of Medicine. "Je to progresivní proces, který začíná mezi třicátým až čtyřicátým rokem života."


Co způsobuje vrásky od smíchu?

"Ztrácíme kostní hmotu a jak stárneme, náš obličejový tuk migruje dolů, čímž vytváříme nasolabiální záhyby," říká Dendy Engelman, dermatolog v New Yorku. Vrásky od smíchu mohou být způsobeny také opakovanými pohyby obličeje, tedy smíchem samotným. "Lidem se rozhodně vrásky od smíchu kolem úst vytvoří z normálních výrazů obličeje, o tom není pochyb, ale u každého to bude trochu odlišné na základě genetiky a poškození sluncem,“ říká Engelman.

Jak zmírníte vrásky od smíchu běžnou péčí o pleť

Přidejte do svého každodenního režimu péče o pleť produkty s retinolem, tedy séra, denní krém nebo noční ošetření. "Retinol je osvědčená složka v péči o pleť, která v průběhu času stimuluje produkci kolagenu, která pomáhá záhybům a vráskám a působí proti účinkům ztráty objemu a laxnosti v místech, které se tyto linie tvoří,“ vysvětluje ředitelka laboratoře GH Beauty Lab Birnur Aral.

Některé denní krémy obsahují stabilní a rychle působící formy retinolu, které zvyšují pevnost pokožky o 9 % a zlepšují vzhled některých nasolabiálních záhybů na kůži už po osmi týdnech každodenního používání.

Další možností je domácí laserové ošetření. Tyto přístroje používají laserové světlo ke zvýšení produkce kolagenu a vyhlazení vrásek. Dříve byly dostupné pouze v dermatologických ordinacích, nyní jsou už vyráběny pro domácí použití. Při testování některé přístroje dokázaly vylepšit vrásky až o 20 % za pouhý měsíc.

Jak se zbavit vrásek od smíchu u profesionálů

Spíše než botox se pro nasolabiální záhyby často používají injektovatelné výplně vrásek, které vyplňují oblast, ve které došlo ke ztrátě objemu. Tyto výplně jsou především tvořeny kyselinou hyaluronovou. Výplně by měly vydržet zhruba rok, než bude nutné proceduru zopakovat.

Pro omezení velmi hlubokých linií doporučuje Dr. Engelman kombinaci injektovatelných plniv, kde je výsledek dlouhodobější, jelikož vydrží skoro dva roky. Ovšem cena tohoto ošetření tomu také odpovídá a ne každý si jej může dovolit. Navíc to neznamená, že vaše vrásky od smíchu kompletně zmizí. Ve vašem obličeji samozřejmě zůstanou, protože jsou jeho přirozenou součástí. Dále čtěte: Časté chyby, kvůli kterým nám make-up vydrží pěkný sotva pár hodin.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Dům a zahrada

Sezona komárů začala. Jak se proti nim bránit a jaké možnosti využít

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu