Zatočte s břišním tukem. Tyto potraviny vám s tím pomohou

Pro hubnutí je důležitá také zdravá střevní mikroflóra
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
27. srpna 2020 08:07 / Depositphotos
  0   0
Špíčky na břiše trápí nejednu ženu. A bohužel se často jedná o partie, které se velmi obtížně dají zhubnout, zvláště po porodu. Někdy vám mohou pomoci i speciální potraviny, které nastartují lepší spalování. Které to jsou?

Nechtěné faldíky na břiše se objeví v okamžiku, kdy se v břišní oblasti začne ukládat více tuku. Nejčastěji bývá na vině špatná strava a nedostatek fyzické aktivity. Někdy vám dokáží pomoci speciální potraviny, abyste si zlepšili zdraví střevní mikroflory, a mohli se tak konečně dočkat plochého bříška. Které to jsou?

Vsaďte na omega-3

Omega-3 mastné kyseliny jsou pro hubnutí důležité, jelikož přispívají k rychlejšímu spalování tuků. Nejvíce těchto kyselin obsahují ryby. Ty jsou kromě toho také skvělým zdrojem bílkovin. A díky tomu se budete také déle cítit nasycená, a to i při nízkých kalorických nákladech. Vedle ryb nezapomeňte na ořechy, které jsou také skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin. Bohatou zásobárnou jsou zejména vlašské ořechy, lněné semínko nebo rostlinné oleje.

Aspoň 3 jablka denně

Jablka jsou chutná, zdravá a celoročně dostupná. Kromě toho jsou bohatým zdrojem vitaminů, ale především potřebné vlákniny, zejména ve slupce, která přispívá ke štíhlému bříšku. Aby byly výsledky opravdu vidět, měla byste sníst ideálně tři jablka denně. A nebojte. Toto ovoce je, narozdíl od jiných druhů, nízkokalorické. Pokud tedy můžete vybírat, dejte přednost zeleným nebo žlutým odrůdám. Červená jablka mají více sacharidů.

Na svaly vejce

O vejcích kolovala celá řada mýtů, které byly naštěstí již dávno vyvráceny. Takže pokud jste se jim vyhýbala i vy z obavy o svou linii, pak jste činila špatně. Vajíčka jsou totiž pro hubnutí důležitá, a to hlavně díky rovnováze esenciálních aminokyselin, které obsahují. Bílkoviny totiž naše tělo potřebuje na stavbu svalů. Když budete jíst vejce, vaše tělo spálí více energie, protože ji bude potřebovat k vybudování svalové hmoty.

Ovesné vločky 

Ovesné vločky byste si měli dopřát prakticky každý den, ideálně na snídani. Obsahují prebiotickou vlákninu, která se stará o zdravý trávicí systém. A dobře fungující střeva pomáhají snižovat nepříjemné gastroenterální příznaky, jako je nadměrná a častá zácpa, která způsobuje, že je vaše břicho nafouklé a větší.

Pryč s jedy z těla

Tělo mnohem lépe spaluje, pokud není zahlceno jedy. Alespoň dvakrát ročně byste si měli dopřát detoxikační kůru, díky níž vyplavíte z těla jedy. Vsaďte ideálně na přírodní prostředky, například ve formě bylinek. Které jsou vhodné, jsme psali zde. Kromě toho byste měli konzumovat plody s vysokým obsahem antioxidantů, které pomáhají v boji se zánětem trávicího traktu. Bohaté na antioxidanty jsou zejména citrusy, které kromě toho obsahují pektin, flavonoidy, vitaminy, minerální látky a vlákninu.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Dům a zahrada

Žádný nátěr netrvá věčně. Pokud je čas na jeho renovaci, můžete to zkusit několika způsoby

Bydlení

Jak ochránit zahradu před vodou a bahnem. Máme dobré tipy

Zavřít reklamu