Skákání přes švihadlo spálíte spoustu kalorií, posílíte břicho i funkci srdce

 Zdraví 
15. října 2020 13:01 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Během skákání přes švihadlo pracuje celé tělo  Depositphotos
Vzpomene si na dobu, když jste jako malé děti skákali přes švihadlo? Tato sportovní disciplína se často provozovala i ve školách v tělocviku. Málokoho skákání nebavilo. Nyní se můžete vrátit do svého útlého věku a začít přes švihadlo skákat znovu. Skákání má totiž spoustu zdravotních výhod. Díky němu můžete shodit i několik kilogramů.

Aktuálně se uzavřela všechna sportoviště. Pokud jste na nějaké docházeli, budete nyní muset cvičení nahradit něčím jiným. Zkuste skákání přes švihadlo, jde o jeden z podceňovaných sportů. Můžete ho provozovat ve venkovních prostorech i doma. Díky němu se dostanete do skvělé kondice. Výhodou je, že si sami můžete rozhodnout, s jakou intenzitou se do skákání pustíte. Pokud jste začátečníci, můžete skákat pomaleji a pouze několik minut denně. Postupně se vám výdrž zvýší, takže budete moci skákat déle.

Snadné hubnutí

Největší benefit skákání přes švihadla je spalování velkého množství kalorií. S menší změnou jídelníčku a pravidelným skákáním můžete poměrně rychle zhubnout. Za patnáct minut konstantního skákání přes švihadlo můžete spálit zhruba dvě stě padesát kalorií. Oproti běhu vynaložíte při skákání méně námahy, ale kalorií méně nespálíte.

Deset minut skákání přes švihadlo se rovná zhruba osmi minutám běhu. Na rozdíl od jiných sportů během skákání přes švihadlo zapojujete opravdu celé tělo. Díky tomu se za několik týdnů pravidelného skákání vaše fyzická kondice skokově zlepší.

Posílení funkce srdce

Skákání přes švihadlo má velký vliv na kardiovaskulární systém, pozitivně ovlivňuje zejména funkci srdce. Během skákání vám bude silně bušit, maximalizuje se tím příjem kyslíku. Po pravidelném praktikování tohoto sportu bude mít vaše srdce větší výdrž. Pomůže vám eliminovat riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.

Lepší koordinace těla

Skákání přes švihadlo vyžaduje výbornou koordinaci a rovnováhu. Skákání přes švihadlo vyžaduje komunikaci několika částí těla najednou, aby bylo možné dokončit jeden pohyb. Ze začátku budete mít nejspíš problém přeskočit švihadlo více než pětkrát bez přestávky. Pokud vám to ze ze začátku nepůjde, nesmíte to vzdát, časem se vaše pohyby zlepší a nohy vám budou připadat mnohem lehčí. Přečtěte si o tom, jak si po cvičení ošetřit vlasy, aniž byste je museli mýt.

Duševní odpočinek

Během skákání přes švihadlo si alespoň na chvíli odpočine vaše duše. Pokud jste aktuálně v dlouhodobém stresu, skákání přes švihadlo je pro vás ideálním sportem. Jde o náročné cvičení, během kterého nebudete mít čas přemýšlet třeba o tom, zda vás brzy nevyhodí z práce. U skákání budete myslet jen na fyzickou námahu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...