Milujete kávu a jste těhotná? Nemusíte se jí zcela vzdát

 Zdraví 
15. dubna 2019 07:51 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kofein v těhotenství v malých dávkách neškodí Internet
Oznámil vám lékař radostnou zprávu, že jste v očekávání a za několik měsíců se stanete maminkou? Pak jistě začínáte přemýšlet, co si ve svém požehnaném stavu můžete dopřát, a jakému jídlu a pití se naopak vyhnout.

Jedním z nejvíce diskutovaných nápojů je zřejmě káva, bez které si mnohé ženy neumí žádný den představit.

Opět platí všeho s mírou

Milé nastávající maminky, hned na úvod pro vás máme dobrou zprávu. Ani v těhotenství se své oblíbené černé tekutiny vzdávat nemusíte. Ovšem i v tomto případě platí, že ke všemu je potřeba přistupovat s mírou. Během dne byste měly vypít maximálně tři šálky kávy, jejichž obsah by měl být celkem maximálně 200-300 mg kofeinu. Jelikož každá káva obsahuje různé množství kofeinu, je vhodné si nejprve zjistit jeho obsah ve vaší oblíbené značce.

Příliš mnoho kofeinu plodu škodí

Je prokázáno, že pravidelné vyšší dávky kofeinu mohou mít vliv na riziko potratu či předčasného porodu. Je také nanejvýš pravděpodobné, že pokud by dítě v děloze bylo vystavováno dávkám vyšším než 700 mg kofeinu, mohlo by si na této látce vypěstovat návyk. Ten by se již po porodu mohl projevovat neklidem a podrážděností. Trvalo by několik dní, než by abstinenční příznaky vymizely.

Když se nechcete vzdát své oblíbené chuti

Kofein navíc může způsobit nízkou porodní váhu plodu, a rozhodně neprospívá maminkám, které mají problém s vysokým krevním tlakem. V takovém případě je dobré vyměnit kofeinovou variantu kávy za bezkofeinovou, která se již běžně nabízí v obchodech, ale i kavárnách, a její chuť je srovnatelná s klasickou černou kávou.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu musíte vzdát svého oblíbeného nápoje, máme několik tipů, jak můžete kávu zdravě nahradit.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vilma Cibulková oslavila šedesáté narozeniny. Její život byl naplněn vzlety i pády na samé dno:...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu