Léčivé účinky láku z kyselých okurek. Na co všechno zabírá?

Lák z okurek nikdy nevylévejte, má široké využití
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
13. dubna 2019 11:13 / Shutterstock
  6   0
Končí u vás nálev z okurek v čočce, případně v majonézovém salátu, a nebo rovnou v záchodové míse? Je to velká škoda. Lák má skutečně léčivé účinky a může být nápomocen při mnoha zdravotních potížích.

Pojďme se podívat, s jakými poměrně častými zdravotními problémy vám může lák z okurek pomoci. 

Bolest v krku

Koho alespoň jednou v životě netrápila nepříjemná bolest v krku? Tady se vyplatí mít po ruce nálev z kyselých okurek. Tento ne zrovna nejlahodnější nápoj dokáže v ústní dutině odstranit bakterie a také vyrovná hladinu pH v hrdle. Nálev si trochu zahřejte a po doušcích vypijte. Postačí 1-2 dcl. Pokud jeho chuť není opravdu nic pro vás, zkuste ho použít alespoň ve formě kloktadla.

Pálení žáhy

I pálení žáhy je velmi častým zdravotním problémem, který trápí mnohé z nás. A stejně i na tento neduh existuje hned několik ověřených domácích receptů. Známá je všestranná soda bikarbona, ale nápomocný může být i lák z nakládaných okurek. Nemusíte se obávat toho, že nálev je kyselý. V žaludku totiž dokáže účinně neutralizovat kyseliny a přinese tak rychlou úlevu od nepříjemných těžkostí.

Svalové křeče

Nálev z kyselých okurek je skvělým zdrojem elektrolytů, které napomáhají udržovat rovnováhu v případech, kdy se tělo potí a ztrácí vodu. Právě ztráta sodíku či draslíku, může být příčinou vzniku nepříjemných svalových křečí. Pokud vás často trápí křeče (zvláště po cvičení), dopřejte si sklenku okurkového nálevu. Nálev z nakládaných okurek je skvělou prevencí křečí a navíc zklidňuje svaly a tělu dodá sílu.

Popáleniny

Díky tomu, že nálev z kyselých okurek v sobě ukrývá kombinaci soli a octa, je skvělým přírodním prostředkem proti svědění a podráždění pokožky. Pokud se příště spálíte na slunci nebo vás štípne otravný hmyz, neváhejte postižené místo ošetřit právě studeným lákem z nakládaných okurek. Namočte do něj vatový tampón nebo kus jemné látky a přiložte na podrážděnou kůži. Nálev okamžitě potlačí pocity svědění a podpoří hojení drobných popálenin.

Přepískli jste to s alkoholem?

Posledním zdravotním problémem, se kterým vám nálev z kyselých okurek pomůže, je takzvaná opice. I v tomto případě vám nálev udělá skvělou službu. Do organismu dopraví chybějící elektrolyty, uklidní podrážděný žaludek a dokonce odstraní i ne zrovna příjemný zápach z úst. Sklenku nálevu z okurek si však můžete dopřát i když vás trápí zácpa. (Dále čtěte: Neuvěříte, co dokáže voda z uvařené rýže. Odteď už ji nikdy nevylejete).

Gabriela Simenonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Dům a zahrada

Léto přeje zlodějům. Důležité rady, které je dobré dodržet před odjezdem na dovolenou

Bydlení

Jak vyhnat klíšťata ze svého pozemku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu