Neprozraďte svůj věk dekoltem!

 Krása 
19. dubna 2017 20:27 / Marie Popelková
  2
📷
1 fotografie v galerii
Právě na krku a dekoltu se nejrychleji prozrazuje náš věk. Shutterstock
Mnoho žen při péči o svou pleť dělá jednu velkou a často dokonce i zásadní chybu. Jedná se o to, že se primárně věnují hlavně svému obličeji. A na ostatní části svého těla v podstatě zapomínají. A to i na ty, které s obličejem přímo sousedí. Je to nejenom krk, ale je to také dekolt.

Dekolt není jen těch pár centimetrů těla pod klíční kostí. Odvážnými výstřihy odhalujeme také krk a zlehka i poprsí. Pokud se o tohle trio umíme dobře starat, může být naší ozdobou.

1. Hydratace!

Aby vaše vnady byly krásné a kůže neustále pevná a hladká, je třeba dodat jí zejména v těchto partiích dostatek hydratace. Pleť je zde mnohem hůře zásobena živinami, takže je citlivější a má sklony k vysoušení. Udělejte si pravidelný rituál a dopřejte si jemnou rychlou masáž pomocí kvalitního hydratačního krému. Nechte si ho poblíž postele nebo v koupelně na očích, abyste na něj nezapomněly. Pravidelná péče se vám mnohokrát vrátí.

2. Vyhlazení kůže

„Minimálně jednou týdně si udělejte peeling dekoltu,“ doporučuje vizážistka Jarka Čechová. Přípravků je celá řada. Můžete použít i peeling na obličej. „Pozor, neměl by být příliš hrubý,“ varuje vizážistka. Variantou může být masáž pomocí jemného kartáčku, kterou provádějte při sprchování. Bradavky při peelingu vždy vynechte! Blahodárné účinky mají i masky. Můžete vyzkoušet ty od profesionálů nebo po domácku vyrobené. Jednou z nich je jogurtová maska. Smíchejte 4 lžíce bílého jogurtu se dvěma lžičkami tekutého medu a jednou lžičkou citronové šťávy. Masku můžete nanést i na obličej a krk. Nechte působit cca 20 minut. Poté ji smyjte a ošetřete pleť hydratačním krémem nebo mandlovým olejem. 

3. Vodní masáž

Stejnou službu jako speciální přípravky na dekolt udělá i vodní masáž. Střídání teplé a studené vody v pravidelných intervalech zpevní kontury poprsí. Doporučuje se pohybovat sprchou v kroužcích a ze shora dolů. Pokud nevydržíte studenou vodu, zkuste o pár stupňů chladnější.

4. První pomoc

Pokud potřebujete večer mít úžasný dekolt, zapracujte na tom už ráno. Podle kosmetiček se osvědčily plátky citronu rozložené na dekolt. Nechte citrony působit cca 5 minut a pak s nimi jemně přejíždějte několik minut. Díky ovocným kyselinám se pokožka zjemní a pleť se pěkně vypne. Kyseliny mají příznivý vliv na regeneraci buněk. Efekt je patrný ihned. Pokud nemáte ani 5 minut, zkuste trik celebrit: kostky ledu.

5. Dokonalý make-up

I pomocí make-upu se dá vykouzlit neuvěřitelný dekolt. Nejprve použijte vyhlazovací sérum. Následně barevně sjednoťte obličej s krkem. Vše přepudrujte. Do dekoltu se hodí bronzový odstín, který opticky objem poprsí zvětší. Podobný efekt mají i tělová mléka se třpytkami nebo tzv. rozjasňující pudry.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město