Triky, aby Váš make-up vydržel po celý den!

 Krása 
18. dubna 2017 20:32 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Make-up je umění a ne každému to jde. Když se ale nalíčíte pěkně a sluší Vám to, určitě chcete, aby to taky tak vydrželo. Shutterstock
Stačí pár jednoduchých změn a vaše líčení může zůstat dokonalé mnohem déle. 

Poté, co jste místo snídaně strávila půl hodiny před zrcadlem, abyste si vytvořila dokonalé kočičí oči a vykonturovala lícní kosti, není nic horšího než podívat se po obědové pauze do zrcadla a vidět rozmazané cosi. Cosi, co rozhodně nevypadá, že jste se celé ráno pokoušela o perfektní make-up. 

Podkladová báze 

Pokud chcete, aby váš make-up vydržel bezvadný celý den, nesmíte zapomenout na podkladovou bázi nebo fixátor. Zajistí delší krytí, zároveň vyplní póry a zjemní jakékoliv nedokonalosti na pleti.

Fixátor

Oblíbený je také fixační sprej po líčení, odborníci se shodují, že pokud máte kvalitní make-up a dobře zvolený odstín, můžete nanést hned dvě vrstvy a každou zvlášť přestříkat fixačním sprejem. Pak postačí pokračovat podle toho, jak jste zvyklé. 


Teplo 

Než naťukáte make-up na pleť, zahřejte ho v dlani. Díky teplu se bude hladčeji nanášet. Pokud budete make-up nanášet poklepáváním, nebude mít sklony během dne sklouzávat; k pleti tak totiž přilne lépe, než když ho budete aplikovat roztíráním.

Vybírejte správné produkty

Pokud chcete, aby make-up vydržel opravdu celý den, sáhněte po produktech s označením „long-lasting“, které neobsahují oleje. Místo nanášení velkého množství produktů na pleť raději zvolte variantu vrstvení. Pokud aplikujete make-up, zkuste nejdřív jen velmi tenkou vrstvu produktu rozetřít doztracena. Kdyby se vám to zdálo málo, můžete přidat další tenkou vrstvu. Make-up bude držet mnohem lépe, pokud je nanášen v menším množství, příliš mnoho produktu se může zdrcnout a slévat do linek. Totéž platí i pro tvářenky, oční stíny nebo rtěnky. Začněte s málem a postupně přidávejte na intenzitě.

Oční stíny

Jestli se vám většinou oční stíny obtisknou na horní víčko a po několika hodinách už byste je marně hledaly, možná za to může mastná pokožka. Okolí očí a víčka se více mastí. Takže pokud chcete, aby vám stíny vydržely celý den či noc, zkuste si před nanesením stínů potřít víčko tenkou vrstvou korektoru, který pak zapudrujete sypkým očním stínem. Ideálně zvolte transparentní odstín. Až poté můžete nanést stíny. Můžete si také vypomoci podkladovou bází pod oční stíny.

Oční linky

U očních linek si můžete pomoci podobně jako u očních stínů. Místo tekutých linek, které jsou na vodní bázi, raději vybírejte gelové tužky na oči. Můžete použít i dlouhotrvající tužky na oči, ale ty by neměly být příliš mastné. Abyste docílily precizní linky, tužka by neměla být ani příliš suchá.

Rty k zulíbání

Taky na pracovní schůzce nenápadně čistíte svůj hrnek s kávou od obtisknuté rtěnky? I tomu se dá zabránit. Ještě než nanesete samotnou rtěnku, vykreslete rty tužkou v barvě rtěnky. Pokud takovou nemáte, pořiďte si univerzální světlou tužku, kterou můžete použít pod všechny rtěnky. Pak naneste první vrstvu rtěnky a obtiskněte ji do papírového ubrousku. Celý proces zopakujte, rty můžete ještě přes ubrousek zapudrovat transparentním sypkým pudrem. A pokud se vám tento postup zdá příliš zdlouhavý, sáhněte v obchodě po tekutých rtěnkách. Vypadají na první pohled sice jako lesk na rty, ale jakmile uschnou, změní se v matné rtěnky, které přežijí oběd, odpolední kávu i vášnivé rande s vaší drahou polovičkou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...